Лидерът в генералното класиране Жоан Мир (Испания, Хонда) увеличи преднината си срещу директните конкуренти с победа в клас Moto3 от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Той финишира Гран при на Чехия с време 44:41.314 минути и изпревари с 0.350 секунди Романо Фенати (Италия, Хонда), докато трети остана Арон Канет (Испания, Хонда) с пасив 3.078 секунди от лидера.

Състезанието започна на мокър асфалт, но постепенно беше оформена състезателна линия, която позволи на Мир и Фенати да направят финална битка за първото място, спечелена от испанеца.

Истинската драма обаче остана за третата позиция, след като Канет изпревари в края сънародника си Хуанфран Гевара и холандеца Бо Бендснайдер.

Мир вече води с 42 точки пред Фенати в генералното класиране, докато Канет е трети с 64 пункта пасив./БТА