Завърши първият кръг на Републиканския шампионат по мотокрос, който се проведе в с. Порой, Поморие.

Над 10 000 зрители през двата състезателни дни изгледаха надпреварата, като участие в нея взеха 103 пилоти от България, Румъния и Турция.

В клас МХ 65 победата и в двата манша спечели Виктор Бориславов (КТМ, Мото Спорт Варна, 50 точки). На втората позиция на подиума за награждаване се качи Християн Георгиев (КТМ, НСА Моторспорт, 42 т.).

Трети остана Золтан Ордог от Румъния (Хускварна, 42 т.). В първия манш при най-малките Георгиев се класира трети, оставяйки зад румънеца Ордог, а във втория двамата си размениха позициите в крайното подреждане и българинът финишира зад победителя Виктор Бориславов.

В клас МХ 85 c.c. Николай Малинов (КТМ, МСК Севлиево, 50 т.) беше над всички и в двата състезателни манша, за да ги спечели убедително. Втори и трети и в двете пробягвания се класираха Димитър Грозданов (КТМ, МСК Калабак 1969, 44 т.) и Кристиян Иванов (КТМ, НСА Моторспорт, 40 т.).

В клас МХ 2 победата по категоричен начин спечели Хакан Халми (КТМ, МСК Севлиево, 50 т.), който от старта до финала водеше колоната, а накрая завърши с 43 секунди пред втория Любомир Васев (Ямаха, Еър Макс Рейсинг, 42 т.). Със същия точков актив от състезанието си тръгна и Алекс Димитров (КТМ, Мото Спорт Варна), който в първия манш завърши втори, а във втория финишира трети.

Истинска румънка битка за победата се разрази в клас МХ 1. Джордже Кабал (КТМ) и Адриан Радута (Ямаха) направиха изключително впечатление с карането си, особено във втория манш. Кабал успяваше още след старта да поведе колоната, но технически проблем му попречи да запази лидерската позиция и беше изпреварен от Радута, който финишира като победител с 30 секунди преднина.

Във втория манш Радута водеше през цялото време с аванс от 20 секунди пред Кабал, но в предпоследната обиколка падна и Кабал оглави класирането. С много мощна атака в последната обиколка Радута си върна първото място, но в последните два завоя Кабал успя да го мине от вътрешната страна и да пресече финала като победител за кръга. И двамата събраха по 47 точки, но заради по-доброто класиране във втория манш Кабал се качи на първото място на стълбичката. Трети и в двата манша остана Шевки Шевкиев (Сузуки, Турция), а от българските пилоти на 4-то място се нареди Ивелин Манев (КТМ, Моторейсинг Варна).

В клас МХ стартовата бариера беше пълна с пилоти до последното място - 40 състезатели. Победата в двата манша с много силно каране спечели Владимир Попов (Кавазаки, НСА Моторспорт, 50 т.). Мартин Тодоров (КТМ, Еър Макс Рейсинг) се завърна на трасето след близо половин година отсъствие заради контузия и завърши втори в първия манш, след което трети във втория, като започва сезона с 42 точки. Юлиан Райчев (Кавазаки, МСК Панчо Рейсинг Тийм) се качи трети на подиума за награждаване с актив от 37 точки, ставайки шести в първия манш, а във втория финишира половин минута след победителя Попов.

Следващият кръг от Републиканския шампионат ще бъде на 7 май в Севлиево, като на трасето ще се проведе и Европейският шампионат по мотокрос в класовете МХ 65, МХ 85 и Open.