Люис Хамилтън е доволен от новия болид на Мерцедес, с който отборът ще се състезава в шампионата на Формула 1 през 2017 година.

Британецът се надява колата W08 да му помогне да спечели четвърта титла при пилотите във Ф1.  "Невероятен е. Вчера за първи път видях колата. Чувствам я по-широка, а предните гуми наистина са огромни", заяви 32-годишният британец. Болидът на Мерцедес има нови елементи в аеродинамиката, както и малко по-различно задно крило.

От 2017 година Формула 1 има нови изисквания относно състезателните коли. Те ще бъдат с по-широки предни части и повдигнати гуми, като това ще допринесе за по-голямата интрига при провеждане на състезанията.

През миналия сезон Люис Хамилтън завърши на второ място в класирането при пилотите, а шампион стана съотборникът му Нико Розберг (Германия). От новата година съотборник на Хамилтън ще бъде Валтери Ботас (Финландия).  Шампионатът във Формула 1 започва на 26 март с Гран При на Австралия.