Италианецът Франко Морбидели с Калекс спечели състезанието за Гран при на Аржентина в клас Мото2, втори кръг в световния шампионат по мотоциклетизъм.

22-годишният Морбидели финишира за 39:50.036 минути и записа втори пореден успех на старта на кампанията, с който води в генералното класиране с пълен актив от 50 точки.

Португалецът Мигел Оливейра с КТМ остана втори днес с 39:51.719 минути, а Томас Люти от Швейцария с "Калекс" завърши трети за 40:00.587 минути.

Люти е втори в генералното подреждане с 36 точки, а Оливейра е трети с 33.

В най-малкия клас Мото3 испанецът Хоан Мир с Хонда също записа втора поредна победа и е лидер с пълен актив от 50 точки.

Мир спечели драматично с време 38:33.377 минути, като изпревари само с 261 хилядни от секундата Джон МакФий (Великобритания) с Хонда, който остана втори, както и в първия старт на сезона в Доха.

Хорхе Мартин (Испания) също с Хонда остана трети на 339 хилядни от секундата, с което повтори напълно подиума от състезанието в Катар на 26 март. МакФий е втори в генералното класиране с 40 точки, а Мартин е трети с 32.