Новият пилот на Ямаха Маверик Винялес спечели състезанието за Гран При на Аржентина и изравни постижение на легендарния пилот в кралския клас Уейн Рейни.

До успеха си испанецът стигна след катастрофа на световния шампион Марк Маркес, която изчисти пътя му.

Италианецът Валентино Роси, който този уикенд честваше своя 350-и старт в MotoGP, отново се пребори за подиум след здрава битка с Кал Кръчлоу с Хонда, който финишира трети.

Освен Маркес, Дани Педроса и Андреа Довициозо също не успяха да преминат карирания флаг, но най-безславно приключи участието си Хорхе Лоренсо, който остана на пистата едва секунди преди да закачи мотоциклета си за този на Андреа Яноне и да напусне борбата.

Винялес спря хронометъра с време 41:45.060 минути, Роси остана на 2,9 сек, а Кръчлоу изостана с 3,8 сек след победителя.

Четвърти е Алваро Баутиста с Дукати, а пети е Йохан Зарко с Ямаха.