Най-добрият български мотоциклетист в клас SuperBike 1000cc Мартин Чой за пореден път доказа своето превъзходство по време на 8 и 9 кръг от Източноевропейския шампионат по мотоциклетизъм.

Състезанието се проведе през уикенда на писта „Серес“ в Гърция.

Класата на пилота на „EKO Racing Team” си пролича още по време на свободните тренировки в петък и квалификациите в събота, когато той реализира най-добри времена. За феновете не беше изненада, когато Мартин финишира на първо място след първия официален старт в събота. Звездата на българския мотоциклетизъм взе 14-те обиколки за общо време 19:28.790 минути – 14.182 секунди пред втория Роберт Мурешан (Румъния).

Деветият кръг на Източноевропейския шампионат в неделя протече по подобен начин. Чой отново грабна победата с общо време 19.34.684 минути, а 10.829 секунди след него отново финишира румънецът Мурешан. Третото място и в двата дни на надпреварата остана за сънародника на Мурешан - Каталин Казачу.

В края на юли на Мартин му предстои участие в четвъртия последен кръг от Световния шампионат по издръжливост.