В късния следобяд на мотопилогон „Горна Росица”, град Севлиево завърши надпреварата за Националната отборна купа по мотокрос "Йовко Йовков".

92-ма пилоти от България, Гърция и Румъния от 35 клуба взеха участие през уикенда на перфектното трасе, а над 15 000 зрители станаха свидетели на състезателните маншове.

В клас МХ 65 сс. победата в двете пробягвания спечели Золтан Ордог от Румъния, който нямаше проблеми по пътя към успеха и повеждаше колонота от старта до финала. След него останаха Мирослав Димитров (1 манш - 2 място, 2 манш – 2 място, Марица рейсинг тийм, КТМ) и Живко Иванов (1-6, 2-3, Панчо рейсинг тийм, КТМ).

Също много убедително каране в двата манша направи Николай Малинов (МСК Севлиево, КТМ), който триумфира с крайната победа. Втори се нареди Димитър Грозданов (1-2,2-2 , МСК Калабак 1969, КТМ), а трети Кристиян Иванов (1-3,2-3, НСА Моторспорт, КТМ).

Публиката на мотополигона видя истинска битка за първото място в МХ2, като в първия манш победата спечели Майкъл Иванов (НСА Моторспорт, Хонда). Иванов заедно с Хакан Халми (МСК Севлиево, КТМ) спореха за лидерската позиция през цялото време, но едва в последната обиколка разликата стана 9.9 секунди и Майкъл заслужено финишира с успеха.

Във втория манш Майкъл Иванов падна в 3-та обиколка и докато запали своя мотоциклет разликата с Халми стана близо 30 секунди, като до края Хакан кара по изключителен начин, за да се качи на първото място на подиума за награждаване.

Трети и в двата манша се класира Момчил Иванов (Еър макс рейсинг,КТМ).  Отново румънска победа в МХ1, като най-бърз и със самочувствие завърши Адриан Радута (Ямаха). След него останаха Кристиян Кръстев (1-3, 2-2, Панчо рейсинг тийм, Кавазаки) и Ивелин Манев (1-2,2-3, Моторейсинг Варна,КТМ).

Мартин Тодоров (Еър макс рейсинг, КТМ) не остави шансове на конкуренцията в МХ, спечелвайки убедително, както вчера първия манш, така и днес втория. 36 пилота стартираха в състезанието, а до Тодоров на трибуната за награждаване се качиха Григор Царев (1-4, 2-2, JRC София,КТМ) и Атанас Петров (1-5,2-3, АИТ рейсинг тийм,КТМ).

Отборната купа за шампион на 2017 година спечелиха „Еър макс рейсинг”. Втори от днешното състезание се класираха пилотите от „НСА Моторспорт”, а на трето място „Панчо рейсинг тийм”.

На трасето „Горна Росица” се проведе и „Балканче крос”, в което взеха участие 34 състезатели с мотоциклети „Балкан”. Победата спечели Васил Костов, пред Денислав Момчев и Тодор Джалов.

Председателят на Орг.комитет на Гран При България Румен Петков връчи на „балканчетата” освен купи и по една специална фланелка от новата кампания на БФМотоциклетизъм "Не сме сами на пътя”.