Филип Йотел (Германия, КТМ) спечели състезанието в клас Moto3 от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в Херес, Испания. С първия си успех за сезона той се изкачи на пето място в класирането с актив от 35 точки, докато лидер с 63 е Марко Бецеки (Италия, КТМ).

Хорхе Мартин (Испания, Хонда) поведе в първата обиколка, но масови катастрофи преди края на състезанието оставиха Йотел пред Бецеки с време 39:39.799 минути и 0.059 секунди аванс. Маркос Рамирес (Испания, КТМ) също се възползва от паданията на неговите съперници и стигна до третото място с 3.733 секунди зад победителя.

Хорхе Мартин остана втори в класирането с осем точки зад Бецеки, а Арон Канет (Испания, Хонда) е трети с още седем пункта пасив.