Андреа Довициозо с Дукати спечели Гран При на Малайзия в световния шампионат по мотоциклетизъм в кралския клас. Италианският състезател завърши с време 44:51.497 минути и се поздрави с шестата си победа за сезона.

Втори в Малайзия е испанецът Хорхе Лоренсо също с Дукати, който финишира за 44:52.240 минути. Трети се нареди французинът Йохан Зарко - 45:01.235 минути.

Довициозо е на втора позиция в генералното класиране в клас МотоGP с актив от 261 точки. Лидер е Марк Маркес (Испания) с Хонда, който има 21 точки повече от италианеца само един кръг преди края на сезона. Водачът остана на четвърто място в Гран При на Малайзия на пистата "Сепанг".

Гран При на Валенсия, което е последен кръг от шампионата, ще се проведе на 12 ноември.

В клас Мото2 световен шампион стана Франко Морбидели с Калекс. Италианецът завърши на трето място в Малайзия и вече има актив от 288 точки, с които е недостижим на върха кръг преди края.

Конкурентът му Томас Люти (Швейцария) с Калекс не стартира днес и това направи задачата пред Морбидели изключително лесна.

Първи в днешния кръг на "Сепанг" е Мигел Оливейра с време 40:28.955 минути.

В клас Мото3 осигурилият си предсрочно титлата Жоан Мир с Хонда спечели състезанието за Голямата награда на Малайзия, завършвайки за 40:14.545 минути. Испанецът е недостижим на върха с 321 точки. /БТА