Над 5000 привърженици избраха неделния ден, за да дойдат до  пистата в гръцкия град Серес и да наблюдават на живо състезанията от 2-ия кръг на BMU ROAD RACING CHAMPIONSHIP 2019. Дори домакините бяха изненадани от толкова много хора дошли за надпреварата. Както вчера, така и днес българските пилоти се представиха повече от убедително и отново нашата страна завоюва отборната титла благодарение на 9-те подиумни класирания . Общо 103 пилоти от 7 държави взеха участие през уикенда в състезанията.

В Клас SP125  (10 обиколки ) ситуацията се повтори от вчера . Победа за  Антониос Аврамупулис  (Гърция, Априля-15:50.834 минути). Жулиета Ленкова- Апостолова (България, МСК Плевен, Априля- 15:58.215) остана втора, а трети Митко Митков (България, Мотомания.БГ, Априля- 16:21.484 минути).

Клас SSP 300 ( без българско участие, 10 обиколки) крайно класиране за 2-ия кръг, идентично от вчера с големи разлики между тримата:

1. Христос Папаникулау (Гърция, Кавазаки)
  2. Омер Карпуз (Турция, Ямаха)
  3. Халил Карпуз (Турция, Ямаха)

Клас F600 (11 обиколки). Отново като във вчерашния старт, днес състезанието се разви отлично за победителя Павел Драганов ( България, Троян мото клуб, Ямаха). Стартира от първата позиция и до финала не даде шанс на конкурентите си.

Крайно класиране F 600, 2 кръг :

1. Павел Драганов - 15:36.300 минути
  2. Янислав Димитров ( България, Мотомания.Бг, Хонда)- 15:40.111 минути
  3. Христиан Бузалковски ( Македония, Хонда) – 15:41.488 минути

Клас F1000 (12 обиколки). И  тук резултатите от съботния ден се повториха. Победата заслужено спечели Агах Орман ( Австрия,Априля), който поведе колоната от старта и кара убедително през цялото време.

Крайно класиране F1000:

1. Агах Орман – 16:50.621 минути
  2. Харун Акгун ( Турция, BMW) – 16:52.191 минути
  3. Християн Христов ( България, Кранк пауър, Кавазаки)– 16:58.927 минути

Клас SSP 600 (14 обиколки). Отново много оспорвано и интересно състезание през цялото време. Всичко се реши в предпоследната обиколка, когато Димитрис Каракостас ( Гърция, Ямаха)  успя да изпревари лидера Милен Георгиев (България, МСК КИДА Моторспорт,Ямаха). На няколко пъти Каракостас направи опити за изпреварване, но Георгиев не позволяваше да бъде изпреварен. Така до 12-та обиколка когато гръцкия пилот „ влезе” от вътрешната страна на завоя и успя да оглави колоната.

Крайно класиране в SSP 600 :

1. Димитрис Каракостас – 18:58.103 минути
  2. Милен Георгиев – 18:59.043 минути
  3. Пламен Петров ( България, Зед мото, Ямаха) – 19:04.209 минути

Клас SBK 1000 (16 обиколки). Безспорно най-очакваното състезание за феновете на мотоциклетния спорт, които дойдоха в Серес и го гледаха на живо. Ангел Караньотов (България, Дукати, Оverdrive racing) победи и днес, а Мартин Чой (България, ЕКО Рейсинг BMW Моторад) остана втори. Караньотов поведе още от старта и заедно с Чой и Роберт Мурешан (Румъния) караха в колона един зад друг. В третата обиколка Чой задмина Мурешан, но темпото на Караньотов беше много бързо и нямаше как да бъде застигнат.  След пресичането на финала разликата между тях беше 8 секунди.

Крайно класиране в SBK 1000:

1. Ангел Караньотов – 21:10.138 минути
  2. Мартин Чой – 21:18.086 минути
  3. Роберт Мурешан ( Румъния) – 21:33.517 минути

Следващите 3 и 4 кръг на BMU ROAD RACING CHAMPIONSHIP 2019 ще бъдат отново на пистата в Серес в периода 19-21 април.