Макс Верстапен успя да триумфира в Гран При на Монако, изпреварвайки Фернандо Алонсо с над 25 секунди. Третото място зае Естебан Окон, който удържа късния щурм към подиума на Люис Хамилтън. Пилотите трябваше да се справят и с дъжд, който започна около 50-та обиколка и направи последния етап на състезанието доста интересен.

36 снимки

След старта на състезанието не се стигна до особени разлики в класирането, като Верстапен започна силно. От друга страна, Серхио Перес влезе веднага в бокса, решавайки да използва стратегия с едно единствено спиране.

След около 15 обиколки Фернандо Алонсо се оплака, че има проблем с една от гумите, но екипът му бързо разсея тези съмнения. На около средата на състезатението Макс Верстапен заформи аванс от над 12 секунди пред испанеца.

Перес трябваше да влезе за втори път в бокса, след като загуби носа си в битка с Кевин Магнусен.

Около 50-а обиколка започна да вали в Монте Карло, което обърка в не малка степен част от стратегията на пилотите. Ситуацията беше съвсем усложнена от факта, че само един сектор от пистата се намокри, докато останалата част от пистата беше суха.

Верстапен остана хладнокръвен и успя да увеличи аванса си до 22 секунди в 60-а обиколка. Ланс Строл пък се завъртя и приключи участието си в надпреварата.

Серхио Перес спука гума в тези обиколки, което затвърди трудния уикенд за мексиканеца, докато Люис Хамилтън се доближаваше до Естебан Окон за място на подиума. Британецът обаче не съумя да преодолее съпротивата на Окон.