В изключителна битка Себастиан Фетел с Ферари спечели Гран При на Бахрейн в своя старт №200, втори кръг от световния шампионат на Формула 1 на пистата "Сахир". Той завъртя 57 обиколки най-бързо с време 1:32:01.940 часа на пистата с дължина 5.41 километра. Втори завърши Валтери Ботас с Мерцедес, който в последните две обиколки притисна съперника си, но не сполучи и изостана с 0.69 секунди , а третото място остана за Люис Хамилтън с Мерцедес и изоставане от 6.51 секунди (тръгна девети). Пиер Гасли с Торо Росо остана четвърти, а десетката се затвори от Магнусен, Хюлкенберг, Алонсо, Вандорн, Ериксен и Окон.

Така Фетел спечели втората си победа от втория си старт за тази 2018 година.

Още на старта Ботас направи великолепен старт и успя да изпревари Райконен и се настани на втората позиция.

Във втората обиколка пилотите на Ред Бул влязоха в кадър. Първо Макс Ферстапен успя да изпревари Люис Хамилтън, но спуга задна лява гума и трябваше да влезе в бокса, но загуби много време, а поради технически проблем другият пилот на отбора Даниел Рикиардо отби встрани на пистата. В петата обиколка състезанието за Ферстапен приключи поради проблем. Хамилтън се възползва от ситуацията и успя да изпревари Хюлкенберг и Магнусен, като вече е пети.

Фетел даде най-добра обиколка  - 1.35:369 минути, а Гасли води люта битка с Люис Хамилтън за четвъртата позиция а всичко това в осмата обиколка на състезанието. Закономерно някак си британеца съумя да заеме четвъртата позиция в следващата обиколка.

Първи от големите тимове в бокса влезе Себастиан Фетел в 18-ата обиколка, а след смяната излезе на 4-ата позиция, Ботас поведе, Райконен вървеше втори, а Хамилтън трети. Райконен смени гумите в 20-ата обиколка, а по този начин пилотите на Мерцедес заеха временно първите две места. Валтери Ботас влезе веднага след тях в бокса и излезе трети, тоест след смяната на гуми нещата не се промениха за водачите, изключвайки Хамилтън.

В 22-ата обиколка Валтери Ботас с Мерцедес даде време от 1.33:740 с гуми "медиум". В 26-ата обиколка на стартфиналната права Фетел изпревари Хамилтън и отново си върна водачеството, но британеца не е сменял гумите си все още. В 27-ата обиколка Хамилтън смени гумите си и излезе четвърти в класирането, като целта му вероятно е да завърши състезанието само с едно спиране в бокса.

Най-започнящото се от надпреварата в снимки

В 36-ата обиколка Кими Райконен с Ферари влезе в бокса, при тръгването болидът мина през крака на механик, при тръгването прегряха спирачките на болида и пилотът спря на метри след като тръгна. От Скудерията пуснаха съобщение, че механикът е закаран директно в болница.

Инцидентът с болида на Кими Райконен

Постепенно Ботас започна да топи разликата с лидера Фетел,  а битката 12 обиколки преди края на надпреварата обещава да е доста драматична. Ботас започна да топи разликата и четири обиколки преди края на състезанието намали изоставането си на 1,4 секунди. Хамилтън, който вървеше трети в надпреварата също започна да топи разликата от водача.

Награждаването след Гран При на Бахрейн

В последните две обиколки Фетел и Ботас се захапаха, но пилотът на Ферари съумя да запази аванса си, независимо от тоталната загуба на сцепление на гумите.

След тази победа Фетел увеличи преднината си на върха в класирането пред Хамилтън на 17 точки, след като вече има актив от 50 точки.На трета позиция преди третия кръг от шампионата е Валтери Ботас с 22 спечелени точки. Следващата надпревара е в Китай след 7 дни.