Триумфът на Нико Розберг като световен шампион във Формула 1 за 2016 година категорично спечели гласуването в анкетата сред читателите на Gong.bg за събитие на изминалата седмица (21-27 ноември). Дори златните ни медали при дамите от Европейското по бокс не успяха да изместят първата титла на германския пилот.

Розберг удържа преднината си пред своя съотборник в Мерцедес Люис Хамилтън, като финишира втори след него на „Яс Марина“. Пилотът показа много здрави нерви и не се поддаде на напрежението от умишлено бавното темпо на Хамилтън, който целеше преследвачите им да ги догонят и да изместят Розберг извън подиума.

Успехът на Розберг събра над ¼ от общия брой гласове и получи 26,50 процента от вота. Веднага след него се наредиха боксьорките ни Станимира Петрова, Деница Елисеева и Севда Асенова с 19,56 процента.

Третата позиция остана за първата загуба на Левски във футболното ни първенство. Почти 15 процента от гласувалите подкрепиха триумфа на Локомотив Пловдив с 2:1 на „Герена“.