Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън изпълни първата си важна задача през състезателния уикенд в Бразилия - да спечели поул позиция в квалификацията. Британецът контролираше съботното темпо през цялото време, а неговият съотборник в Мерцедес Нико Розберг направи всичко възможно и все пак остана на 1 десета от секундата зад партньора си.

Третото място на стартовата решетка остана за Кими Райконен от Ферари, който показа стабилно каране въпреки проблемите, които имаше със своя автомобил. Младата надежда на Ред Бул Макс Ферстапен успя да се пребори със зъби нокти за четвъртата позиция в самия край, докато Себастиан Фетел (Ферари) трябваше да се задоволи с петото място.

Въпреки не особено благоприятното условия в Сао Пауло, болидите на Мерцедес сякаш водеха отделна квалификация спрямо останалите тимове. Никой не можа да се доближи до тях на по-малко от половин секунда. Люис и Нико водеха дуел буквално до последните секунди, като всичко се реши с последните им бързи обиколки. Британецът успя да даде резултат от 1:10,736 в Q3, докато Розберг мигове след него и след по-добри времена в първия и втория сектор на пистата остана с пасив от 102 хилядни.

Съботната битка за позиции не даде много поводи за радост пред двама от най-опитните пилоти – Дженсън Бътън (Макларън) и Фелипе Маса (Уилямс). Бътън не можа да прескочи дори първата сесия, за разлика от своя съотборник Фернандо Алонсо, който утре ще стартира 10-и. Маса, за когото това е прощално състезание у дома, стигна до Q2, където нямаше нужното темпо и не можа да стигне до финалния етап от квалификацията.

Състезанието за Голямата награда на Бразилия можете да проследите в пряко предаване в неделя от 18 часа онлайн чрез GONG PLAY и в ефира на DIEMA SPORT 2.