Асът на Мерцедес във Формула 1 Люис Хамилтън се надява джентълменският жест, който направи към своя съотборник Валтери Ботас в Гран При на Унгария, да не му изиграе лоша шега, когато се решава титлата.

Ферари режисира победата на Фетел в Унгария

Последният старт за сезона ще се състои на 26 ноември в Абу Даби, а дотогава британецът се надява да е спечелил достатъчно точки, за да бъде спокоен. Към момента той разполага със 188 след 11 старта, докато лидерът Себастиан Фетел (Ферари) има 202.

В неделя Хамилтън се показа като изключителен спортсмен и позволи на Валтери Ботас да финишира трети на „Хунгароринг”, след като по-рано в хода на състезанието финландецът му отстъпи въпросната позиция по нареждане от бокса. Така Хамилтън спечели 12 точки вместо 15, които би завоювал като последния на почетната стълбичка.

Шефът на Ферари: Райконен е истински отборен играч

Сега шампионатът се оттегля за 4-седмична пауза, която по думите на британеца идва тъкмо навреме. „Определено се чувствам, че почивката идва в правилния момент. Беше много тежък сезон във физическо, психическо и емоционално отношение за всички в отбора. Сезонът се очертава труден дотук, сега всички ще имаме шанс да презаредим батериите”, коментира Хамилтън.

„Не мисля, че някога ще си върна тези три точки. Ние изпуснахме доста точки като отбор, а Ферари изпусна по-малко. Вярвам, че имаме качествата да победим в този шампионат, но за целта ще трябва всеки да даде по 100 процента от себе си”, добави Хамилтън.