Пилотът на Мерцедес Нико Розберг спечели за първи път в своята кариера титлата във Формула 1.

Германецът финишира втори в последното състезание за сезона – за Гран При на Абу Даби, което му бе достатъчно, за да си гарантира първото място при пилотите, изпреварвайки своя съотборник Люис Хамилтън.

Преднината от 12 точки преди днешния старт се оказаха непреодолимо препятствие за британеца, който въпреки че спечели състезанието на „Яс Марина”, не успя да запази титлата си от последните две години.

Иначе трети в Абу Даби финишира Себастиан Фетел с Ферари, а зад него останаха двамата пилоти на Ред Бул Макс Верстапен и Даниел Рикардо.

Титлата на Розберг е 12-а за германските пилоти във Формула 1, докато Хамилтън пропусна възможност да стане първият британски пилот с четири златни купи в най-престижната автомобилна надпревара. Трети за годината пък завърши Даниел Рикардо от Ред Бул.

С това състезание завърши сезон 2016, в чийто край феновете видяха награждаването на 33-ия световен шампион. Неговото име е Нико Розберг - син на първенеца от 1982-а година Кеке Розберг.