Макс Ферстапен с Ред Бул ще стартира от първа стартова позиция по време на Гран При на Франция във Формула 1. Той спечели с време 1:29.990 минути.

Интересното е, че до него и ще застане Люис Хамилтън, който завърши втори с изоставане от +0.258 секунди, а третата позиция отново е за Мерцедес и Валтери Ботас, който изостана на +0.386 секунди.

Вторият Ред Бул е на 4-ото място, след като Серхио Перес изостана с +0.455 секунди. Третата редица е за Карлос Сайнс с Ферари и Пиер Гасли с Алфа Таури.

До десетото място се наредиха Шарл Льоклер, Ландо Норис, Фернандо Алонсо и Даниел Рикиардо.

За Ферстапен това е втори полпозишън този сезон и едва четвърти в кариерата си. В генералното класиране след първите шест състезания той е лидер със 105 точки, пред Хамилтън със 101 и Перес с 69.

Състезанието е в неделния ден и ще може да го проследите в ефира на DIEMA SPORT от 16:00 часа.