Макс Ферстапен съумя да спечели третата свободна тренировка преди старта за Гран При на Сингапур на пистата "Марина Бей", 14-ти кръг от шампионата във Формула 1.

Пилотът на Ред Бул даде време от 1:41.829 минути, след като завъртя 12 обиколки на пистата.

Втората и третата позиции останаха за пилоти на Ферари и Мерцедес в лицето на Фетел ( +0.072 сек) и Хамилтън (+0.142 сек), а интересното дойде от Макларън, след като пилотите Алонсо и Вандорн се наредиха на 4-о и пето място.

Това дава добри предпоставки за интересна квалификация, която е от 16:00 часа и ще може да я проследите в ефира на DIEMA SPORT и GONG PLAY.

Дани Рикардо с Ред Бул зае 6-ото място, а Кими Райконен с Ферари е едва девети. Валтери Ботас с Мерцедес се нареди осми.