Пилотът на Ферари Кими Райконен даде най-добро време във втората свободна тренировка преди неделния старт за Гран При на Бахрейн, втори кръг от сезона във Формула 1.

Райконен измина една обиколка от 5.412 километра за 1:29.817 минута. Той обаче рискува наказание за стартовата решетка, след като излезе от бокса с незакрепена добре предна дясна гума. Стюардите съобщиха, че ще разгледат случая с болида на Райконен по-късно.

Втори на 11 хилядни от секундата остана другият пилот на Ферари Себастиан Фетел, а трети и четвърти са съоветно Валтери Ботас и световният шампион Люис Хамилтън, и двамата с Мерцедес.

Австралиецът Даниел Рикардо от Ред Бул, който спечели първата тренировка, остана шести във втората сесия.