Днес стартира трети кръг от автомобилната надпревара Vivacom Bulgarian Endurance Championship. Домакин на надпреварата, за втори път тази година е писта „Дракон“, намираща се край пловдивското село Калояново. Слънчево време с температури надминаващи 40 градуса посрещнаха участниците в надпреварата днес. По програма днес се състояха свободните тренировки, квалификациите, а за финал бе проведен един от кръговете на едночасовата дисциплина Endurance Sprint.

Без особенни проблеми спринтовото състезание бе спечелено от отбора на Lotus Sofia Motorsport. Отборът състезаващ се с автомобил Lotus Elise успя да навърти 45 обиколки и да спечели първото място в генералното класиране, както и в групата на състезателните автомобили с двигатели до 2 литра. При състезателните автомобили с двигатели до 1600 куб.см. първи завърши отбора на Русе Кар Моторспорт.

В класа на туристическите автомобили до 1.6л. първи завърши отбора на Прайм Ауто, които успяха да запишат 44 обиколки на пистата, както и второ място в генералното класиране. С второ място в този клас се окичи отбора на Rangelov Motorsport.

Pleven Rally Team бе отбора с най-много обиколки в класа на туристическите автомобили с двигатели до 2000куб. см. Втори в този клас, с обиколка изоставане остана отбора на БАМС, а трети се нареди отбора на АСК Хоби Кар. Единственият отбор, който не успя да завърши състезанието бе този на Kose Bose. Още във втората обиколка пилота на отбора се удари в бетонната стена в близост до 11-ти завой. Състезателят се размина без никакви наранявания. Преди сблъсъка с бетонните заграждения отборът се движеше на втора позиция в генералното класиране, както и на 1-ва в своя клас.

Програмата за неделния ден предвижда нови квалификации, както и състезанията от дисциплините Endurance Sprint и Endurance.