Днес на писта „Дракон“, намираща се край пловдивското село Калояново, беше даден стартът на Bulgarian Endurance Championship.

В слънчевия съботен ден се проведоха две свободни тренировки, квалификация, както и първи кръг от едночасовата дисциплина Endurance Sprint.

През тази година, за първи път организаторите въведоха нов клас при туристическите автомобили, а именно клас до 1600 куб.см.

Първият победител в този клас станa отбора на АСК Ефко (Peugeot 206), който успя да навърти 39 обиколки в едночасовото състезание. Второто място в този клас зае тима на Случаен тунинг, състезаващи се с Opel Corsa A 1.6. Трети остана отбора на Saxo Team (Citroen Saxo), който завърши надпреварата с 37 обиколки.

При туристическите автомобили в клас до 2000 куб.см., отборът на 205 Моторспорт (Peugeot 205) успя да направи 47 обиколки в надпреварата и с това си гарантира победата.

Втората позиция остана за отбора на Плевен Рали Тийм (Opel Manta), който завърши надпреварата с обиколка по-малко. На трето място се класира тима на Боила автомоторспорт с Renault Clio.

В класа на туристическите автомобили над 2000 куб.см. с най-много обиколки и победа завърши АСК Стара Загора с автомобил Fiat Abart. Първоначално отбора бе класиран като победител в клас до 1600 куб. см., след грешка на организаторите, която бе поправена по-късно. На второ и трето място съответно с направени 7 и 3 обиколки завършиха АСК Плевен (BMW E30) и Шумен Рейсинг (Mitsubishi Evolution).

През неделния ден ще се проведе още един кръг от дисциплината Endurance Sprint, както и двучасовия Endurance.