• Край на мача! Белгия спечели третото място на Световното първенство.

• Жълт картон за Аксел Витсел.

90+3'
  • Последна смяна в мача. Излиза Рубен Лофтъс-Чийк, влиза Деле Али.

84'
  • Поредна бърза контра на Белгия, при която Кевин де Брюин за четвърти път изведе свой съотборник зад защитата. Този път това беше Еден Азар, който се справи със защитата и с удар покрай Пикфорд направи 2:0.

82'
  • Нов страхотен шанс за Белгия! Дрийс Мертенс центрира за непокрития отдясно Тома Мюние, но ударът му от воле беше избит от Пикфорд.

80'
  • Последна смяна за Белгия. Излиза Юрий Тилеманс, влиза Муса Дембеле

79'
  • Жълт картон и за Хари Магуайър.

78'
  • Удар на Хари Магуайър след центриране от пряк свободен удар, но топката излезе за малко в аут.

74'
  • Джеси Лингард отклони една центрирана топка към Ерик Дайър, чийто удар с глава мина встрани от вратата.

73'
  • Най-чистата възможност в мача за Англия! Ерик Дайър беше изведен зад защитата и излезе сам срещу Куртоа. Англичанинът копна топката над него, но в последния момент Тоби Алдервейрелд изби от голлинията.

70'
  • Удар от дистанция на Киърън Трипиър, но Куртоа лови с първата си сериозна намеса след почивката.

69'
  • Опасно центриране на Рубен Лофтъс-Чийк успоредно на голлинията, но Хари Кейн не можа да засече топката от близка дистанция.

67'
  • Поредно центриране пред вратата на Белгия, поредно изчистване в корнер.

65'
  • Втора смяна в Белгия. Излиза Ромелу Лукаку, влиза Дрийс Мертенс.

60'
  • Страхотен пас на Кевин де Брюин, с който изведе Ромелу Лукаку зад защитата. И таранът пак не успя да овладее топката и провали атаката.

56'
  • Джеси Лингард опита удар от въздуха, който можеше да се получи като асистенция за Хари Кейн, но нападателят не засече топката.

55'
  • Първи жълт картон в мача. Той е за Джон Стоунс от Англия.

52'
  • Центриране от пряк свободен удар за Джон Стоунс, но ударът му беше избит в корнер.

51'
  • Втора смяна за Англия на почивката. Излиза Дани Роуз, влиза Джеси Лингард.

46'
  • Смяна в Англия. Излиза Рахийм Стърлинг, влиза Маркъс Рашфорд.

46'
  • Начало на втората част на мача.

46'
  • Край на първата част на мача. Белгия води с 1:0 на Англия

45+3'
  • Бърза контра на белгийците, при която Ромелу Лукаку се измъкна срещу Джон Стоунс, но ударът му беше избит в корнер, който реферът не пусна да бъде изпълнен.

45+2'
  • Две минути продължение на първата част.

45'
  • Принудителна смяна в състава на Белгия. Излезе Насер Шадли, който подаде за гола, влезе Томас Вермален.

39'
  • От въпросния корнер топката беше пратена пред наказателното поле за Венсан Компани, но неговият удар не се получи. Топката обаче дойде удобна за Тоби Алдервейрелд и той стреля от воле, но над вратата.

35'
  • Добра атака на Белгия, Еден Азар стигна до наказателното поле, но ударът му бше избит в корнр от защитник.

34'
  • Страшен пропуск на Хари Кейн! Рахийм Стърлинг пусна за нападателя на Тотнъм пред вратарското поле, но ударът му беше от трудна позиция и топката мина на сантиметри встрани от вратата.

24'
  • Центриране от корнер, Хари Магуайър стреля с глава, но в ръцете на Куртоа.

20'
  • Пробив на Рубен Лофтъс-Чийк до аутлинията, но пасът му не намери Хари Кейн във вратарското поле.

19'
  • Нов страхотен шанс за Белгия! Кевин де Брюин с перфектен пас изведе Ромелу Лукаку зад защитата на Англия, но той си поведе топката много зле и Пикфорд улови.

17'
  • Първи точен удар в мача за Англия. Отправи го Фабиан Делф, но беше крайно слаб и не затрудни Куртоа.

14'
  • Златен шанс за втори белгийски гол! Защитата на Англия изпусна Кевин де Брюин под ъгъл на вратата, футболистът на Манчестър Сити стреля, но имаше рикошет и в крайна сметка Джордан Пикфорд с мъка изби.

12'
  • Опасно центриране на Киърън Трипиър в наказателното поле, но нямаше английски футболист, който да засече топката.

10'
  • Белгия открива резултата! Тома Мюние открива резултата още в 4-та минута. Насер Шадли получи топката отляво на наказателното поле след пас на Кевин де Брюин, Дани Роуз не успя да покрие Мюние и той с хубав удар от границата на вратарското поле прониза Джордан Пикфорд за 1:0.