• Жерар Пике изпълни втората дузпа за Испания и е точен.

• Смолов разстреля Де Хеа.

120+2'
  • Край на второ продължение - 1:1. Следва изпълнение на дузпи.

120+2'
  • Испания ще бие първата дузпа. Андрес Иниеста си заложи топката от 11-те метра и е безпогрешен.

120+1'
  • СПОРНА СИТУАЦИЯ. При центриране от фаул, Серхио Рамос и Жерар Пике понечиха да играя с топката, но бяха блокирани от съперникови играчи. Последваха бурни протести на Испания за дузпа, като претенциите на "Ла Роха" бяха, че двамата централни защитници са били задържани. След намесата на видео арбитражът, реферът даде знак играта да продължи.

115'
  • Чудесна атака за Испания. Родриго излезе на стрелкова позиция, но Игор Акинфеев успя да избие. Последва добавка, при която не произлезе нищо.

109'
  • Начало на второ продължение

106'
  • Край на първо продължение

105+2'
  • Любопитна статистика: Серхио Рамос е направил 141 точни паса в мача с Русия. Това е рекорд за футболист в един мач от 1966 година насам.

• Четвърта смяна и за Испания. Родриго Морено заменя Асенсио.

104+1'
  • Черчесов е първият селекционер, който използва опцията за четвърта смяна на Мондиал. Александър Ерохин заменя Кузяев.

97'
  • Добра атака за Испания. Остро центриране, но Игнашевич изчисти.

95'
  • Начало на първо продължение.

91'
  • Край на второ полувреме - 1:1. Следват продължения.

90+4'
  • Фьодор Смолов стреля отляво, но в аут.

90+3'
  • Страхотен удар на Иниеста от границата на пеналта. Топката летеше към долния десен ъгъл на Акинфеев. Вратарят обаче плонжира и изби. Послва добавка на Яго Аспас, при която отново вратата на руснаците остана непоразена.

86'
  • Испанците поискаха игра с ръка с внаказателното поле, след едно центриране. Съдията обаче посочи играта да продължи.

82'
  • Хубав пас в наказателното поле към Жорди Алба. Марио Фернандес обаче изчисти своевременно.

76'
  • Любопитна статистика: Иниеста не е бил резерва в официален мач от 2015 година насам. На Мондиал за последно започна от скамейката на 27 юни 2006 година в Германия.

• Роман Зобнин получава жълт картон.

71'
  • Даниел Карвахал заменя Начо Фернандес.

70'
  • Андрес Иниеста заменя Давид Силва.

67'
  • Фьодор Смолов заменен от Дзюба.

65'
  • Александър Самедов е заменен от Черишев.

61'
  • Иско излезе на стрелкова позиция отляво, но двама бранители на Русия го блокираха и така последва изчистване в ъглов удар. От него не произлезе нищо.

59'
  • Иля Кутепов получава жълт картон.

54'
  • Първа смяна в мача. Владимир Гранат влиза на мястото на Жирков.

46'
  • Начало на второ полувреме

46'
  • Край на първо полувреме

45+2'
  • Пас към Диего Коста, той засече. Топката обаче се разходи малко пред голлинията и бе изчистена.

45+2'
  • Жерар Пике получава картон.

40'
  • РУСИЯ ИЗРАВНЯВА НА ИСПАНИЯ СЛЕД ДУЗПА - 1:1. При центриране от корнер отдясно по руската атака, топката бе пратена при далечната греда. Там Пике скочи да отиграе, заедно с Артьом Дзюба. Получи се рикошет и топката е удари във високо вдигната лява ръка на защитника на Барселона, който бе с гръб. Реферът Бьорн Кайперс бе категоричен, посочвайки бялата точка. Артьом Дзюба се нае с изпълнението и не сбърка, разстрелвайки Давид де Хеа.

40'
  • Добра атака за Русия. Александър Головин бе оставен да стреля, но прати топката покрай левия стълб на Де Хеа.

37'
  • Още любопитна статистика: Сергей Игнашевич е най-възрастният футболист, отбелязвал си автогол на Световни първенства - 38 години и 352 дни.

• Любопитна статистика: Селекцията на Испания е на попадение от гол номер 100 на Световни първенства.

• ИСПАНИЯ ПОВЕЖДА НА РУСИЯ - 1:0. Юрий Жирков извърши нарушение срещу Начо Фернандес отдясно по испанската атака. Марко Асенсио и Серхио Бускетс застанаха зад топката, като играчът на Реал Мадрид центрира от фаула. Неговото изпълнение бе насочено към далечната греда, където Сергей Игнашевич, позициониран с гръб към топката, направи опит да не позволи на Серхио Рамос да отправи удар. Капитанът на световните шампиони от 2010 година бе съборен, ала кълбото се отби в крака на защитника на "Сборная" и се търкулна зад голлинията.

12'
  • Първи корнер в мача и той е полза на домакините от Русия. Александър Головин напредна отдясно, но Пике го блокита отлично и изби в углов удар. Александър Самедов центрира, но отбраната на "Ла Роха" се справи безупречно.