• Тактическа смяна в Славия - Ивайло Димитров заменя Чунчуков

90+2'
  • Жълт картон за резервата Дарен Сидоел за грубо влизане отзад на Емил Виячки

90+1'
  • Капитанът на Славия Галин Иванов пропуска да затвори мача в Пловдив, след като получи задължаващ пас от младока Филип Кръстев. Ветеранът не успя да уцели вратата, изведен очи в очи с вратаря Караджов.

83'
  • Дебютантът в Арда е заменен от Ахмед Осман

82'
  • Христо Попадийн получава жълт картон

80'
  • Блестяща намеса на вратаря на Славия Георги Георгиев. Зоран Гаич скочи най-високо при центриране от корнер и ударът му с глава застрашително полетя към долния ляв ъгъл на стража на "белите". Георгиев обаче показа страхотен рефрекс и с невероятен плонж изби.

72'
  • Промяна и в състава на Арда - излиза Румян Ховсепян, влиза Дарен Сидоел

71'
  • Смяна в Арда - Александър Георгиев влиза вместо Илиша Сам

70'
  • Първа смяна в състава на Славия - Радослав Кирилов отстъпва мястото си на Георги Вълчев, който прави дебют с "белия" екип

69'
  • Спас Делев е изведен на отлична стрелкова позиция в наказателното поле на Славия, но се забави и топката му бе избита от Андреа Христов

67'
  • Жълт картон получава Илиша Сам за протести срещу неотсъден фаул в полза на Арда. Милен Гамаков спря топката с ръка точно пред наказателното поле, но реферът Станислав Тодоров подмина непозволената игра на защитника на Славия.

59'
  • Официално предупреждение за Зоран Гаич

48+6'
  • Спас Делев от въздуха и от малък ъгъл шутира изненадващо в близкия ъгъл на вратаря Георгиев, но стражът внимава и избива удара

47'
  • Старт на втората част на двубоя в Пловдив. Няма промени на почивката в двата състава.

45+2'
  • Край на първата част

45+2'
  • Страхотно спасяване на Иван Караджов, който отрази силен удар на Ради Кирилов

45+1'
  • Дузпа! Галин Иванов нахлу отляво в наказателното поле, майсторски задържа топката и финтира Конър Рандал, който в опита си да го спре го препъна и Станислав Тодоров посочи бялта точка. Потърпевшият се нагърби с изпълнението на дузпата и надхитри опитния страж на Арда Иван Караджов. Резултатът в Пловдив вече е 0:1.

37'
  • Напрежение и пред вратата на Арда. Цветелин Чунчуков стреля ефектно от въздуха, но над вратата

33'
  • Добро изпълнение на пряк свободен удар на Спас Делев, но неточно

32'
  • Първи жълт картон в мача - получава го Андреа Христов за задържане на Спас Делев пред наказателното поле

30'
  • Новото попълнение на Арда Румен Руменов опитва удар от над 25 метра, но топката минава доста далеч от вратата на "белите"

25'
  • Първи точен изстрел в мача. Негов автор е Конър Рандал, който с помощта и на рикушет насочи топката в очертанията на вратата на Славия, но твърде слабо, за да затрудни националния страж Георги Георгиев.

20'
  • Първият четвърт час преминава в доста лежерно темпо. И двата отбора предпочитат да разиграват топката на сигурно, без да предриемат никакви рискове.