• Дузпите започнаха с гол на капитана на Левски Роман Прохазка. Поморие изравни, а Георги Костадинов вкара втори гол за „сините“. Боян Йоргачевич спаси изстреля от бялата точка на Славчо Шоколаров, а Макс Карнер направи аванса на Левски 3:1.

Домакините намалиха пасива си, а Наско Курдов разочарован за пореден път в мача, след като пропусна своята дузпа и така даде възможност на съперника да изравни. Георги Петков обаче пропусна, а Владимир Гаджев реализира за 4:2, с което класира своя отбор в следващия етап на турнира.

• Край! Левски отстрани Поморие след 4:2 при изпълненията на дузпи!

• Край на продълженията! Дузпи ще определят победителя в мача!

120+3'
  • Ради Цонев стреля опасно от далечно разстояние, напречната греда спаси Поморие!

120+2'
  • Удар с глава на Костадинов, Янко Георгиев отново е на мястото си.

120+1'
  • 2 минути добавено време.

120'
  • Прохазка засече с глава центриране на Миланов, топката мина покрай вратата, а Георги Костадинов остана на сантиметри от това да я засече.

119'
  • Даниел Стоянов си изкара втори жълт картон за грубо нарушение и така в последните минути на мача Поморие ще бъде с 9 души на терена!

116'
  • Центриране в нак. поле на Поморие, Георгиев и Курдов се разминаха с топката, но защитник на Поморие избива.

115'
  • Последна смяна за Поморие. Димитър Попов влиза на мястото на Михаел Орачев.

112'
  • Жълт картон за Христо Лемперов и нарушение за Левски отляво в близост до наказателното поле.

111'
  • Поморие остава с човек по-малко, след като Яни Пехливанов получи втори жълт картон за нарушение срещу Роман Прохазка!

109'
  • Славчо Шоколаров пробва късмета си от далечно разстояние, без успех.

107'
  • Начало на второто продължение!

106'
  • Край на първото продължение!

105+2'
  • Махмудов центрира отляво, Янко Георгиев боксира.

105'
  • Нов непростим пропуск на Атанас Курдов. Нападателят получи топката в наказателното поле, но не успя да си я овладее и я чукна много слабо в аут.

96'
  • Живко Миланов стреля, Янко Георгиев отново спасява.

91'
  • Начало на първото продължение!

91'
  • Край на редовното време! Ще има продължения!

90+7'
  • 5 минути добавено време на мача.

90'
  • След корнера, топката стигна до Георги Костадинов, който стреля опасно, но след докосване на играч на домакините топката излезе в нов корнер, от който не произлезе нищо.

87'
  • Махмудов получава пас от Минев вляво на наказателното поле. Македонецът върна към Гаджев, чийто удар е избит в корнер.

85'
  • Курдов стреля с глава - в аут.

82'
  • Гаджев центрира за Курдов, но топката не бе удобна и нападателят не успя да засече.

80'
  • Живко Илиев влиза на мястото на Милен Танев.

74'
  • Миланов центрира отдясно, Курдов успя да засече с глава, но топката отива над вратата.

72'
  • Нова принудителна смяна за Левски. Мики Орачев напуска терена, на негово място влиза Веселин Минев.

66'
  • Жълт картон за Яни Пехливанов.

63'
  • Възможност за Поморие. Центриране мина опасно покрай Йоргачевич, но и Стаматов не успя да засече.

61'
  • Жълт картон за Атанас Курдов.

60'
  • Курдов демонстрира желание и се пребори за една топка, която в последствие бе центрирана към Владо Гаджев. Халфът стреля с глава от далечно разстояние, но в аут.

58'
  • Голям пропуск на Владимир Гаджев! Мики Орачев проби чудесно по лявото крило и върна назад към наказателното поле към Гажев, който от перфектна позиция стреля покрай вратата!

51'
  • Страхотна отборна атака за Левски, след няколко паса с по едно докосване, Денис Махмудов бе изведен в удобна позиция, от която стреля на сантиметри покрай вратата.

49'
  • Денис Махмудов ще влезе в игра на мястото на Джереми Де Ноойер.

• Начало на второто полувреме!

46'
  • Край на първото полувреме.

45+1'
  • 1 минута добавено време на първата част.

45+1'
  • Центриране на Цонев в наказателното поле на Поморие, там вратарят Георгиев боксира.

42'
  • Георги Петков фаулира Владимир Гаджев на около 25 метра пред вратата на Поморие.

37'
  • Георги Костадинов влиза в игра на мястото на получилия контузия Мигел Бедоя.

31'
  • Жълт картон за Живко Миланов.

31'
  • Курдов стреля от далечна дистанция, топката летеше опасно, но в обсега на вратаря, който успя да избие в корнер.

30'
  • Гаджев подаде към Курдов, който бе изпреварен от бранител на Поморие и не успя да стреля.

26'
  • Страхотен пропуск за Поморие! Стефан Стаматов се озова сам срещу Боян Йоргачевич след извеждащо подаване на Кирил Георгиев, но ударът му бе спасен от вратаря на Левски.

17'
  • Лемперов центрира отляво, Стефан Стаматов опита да стреля със задна ножица, но вместо това удари играч на Левски в гърба.

15'
  • Курдов опита техничен пас, с който целеше да изведе Ради Цонев. Вратарят Янко Георгиев обаче внимаваше и лови.

14'
  • Контра атака за домакините, при която бе опитан нов изстрел, отново блокиран от играчите на Стойчо Стоев.

12'
  • Шоколаров опита удар, който обаче бе блокиран от бранителите в бяло, с какъвто цвят играе Левски в този мач.

3'
  • Начало на мача!

1'
  • Мачът можете да гледате на живо по Diema Sport 2, онлайн на Gong Play, както и да го слушате на честотите на Дарик радио.

• Титулярните състави на двата отбора:

Поморие: Янко Георгиев, Антон Иванов, Георги Петков, Кирил Георгиев, Любомир Божинов, Милен Танев, Михаел Орачев, Славчо Шоколаров, Стефан Стаматов, Христо Лемперов, Яни Пехливанов

Левски: Боян Йоргачевич, Мики Орачев, Аймен Белаид, Максимилиан Карнер, Живко Миланов, Джереми Де Ноойер, Мигел Бедоя, Радослав Цонев, Владимир Гаджев, Роман Прохазка, Атанас Курдов.

• Стадион: Стадион Лазур
    Рефер: Стефан Апостолов
    Излъчва: Darik radio, Darik radio, Diema Sport 2