• 72’ Ерик Почански
  • 84’ Георги Пашов
  • 18’ Асен Чандъров
  • 24’ Иван Стоянов
  • КРАЙ НА МАЧА! Етър Велико Търново спечели за втори път под ръководството на Красимир Балъков, след като надви Септември с 4:2 у дома.

90+3'
  • Жълт картон за Фабиано Алвеш от Септември.

90'
  • Страхотен шанс пред Байду, но той пропуска! Крис Гади свърши черната работа отдясно, като си осигури пространство за центриране и го стори по чудесен начин. Байду беше непокрит пред вратарското поле, скочи и стреля с глава, за свой ужас на сантиметри над гредата.

89'
  • 3 минути минимално добавено време към срещата.

• Жълт картон за Иван Веселинов Стоянов от Септември за опасно влизане срещу Никола Колев.

86'
  • Последна смяна за Септември - Георги Стоичков напусна, вместо него Владимир Николов.

85'
  • ГОЛ ЗА ЕТЪР - 4:2! Перфектно изработена контраатака! Влезлият неотдавна Даниел Младенов получи доста пространство да пробива отляво и стигна до наказателното поле срещу разредената отбрана на гостите. Младенов даде успореден пас по земята, Самб Бадара се размина, а Георги Пашов изникна при далечната греда и забоде топката под гредата с брутален шут.

84'
  • Последна смяна за Етър - Даниел Младенов заменя Ерик Почански.

78'
  • Жълт картон за Самб Бадара от Етър. Това е 9-ото официално предупреждение за сенегалеца, което значи, че ще пропусне следващите 2 срещи за своя тим.

74'
  • Жълт картон за голмайстора Почански, който отпразнува гола си със сваляне на фланелката!

73'
  • ГОЛ ЗА ЕТЪР - 3:2! Ерик Почански с изключителен индивидуален гол! Венелин Филипов даде дълъг пас за Почански по лявото крило, а с поемането на топката крилото елиминира хвърлилия се на шпагат Елтон. Бившият футболист на Берое продължи да пробива към вратарското поле, където елегантно финтира и притичалия Васил Добрев. След това от непосредствена близост стреля мощно покрай вратаря.

72'
  • Втора смяна в Септември - Иван Тилев замени Яя Меледже.

69'
  • Втора смяна в Етър - ветеранът Иван Стоянов напусна игра, вместо него Никола Колев.

67'
  • Жълт картон за Асен Чандъров от Септември, който докато бе на земята, си позволи да посегне с крак към Сърмов.

64'
  • ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ГЕОРГИ СЪРМОВ! Напрежение на терена. Георги Сърмов извърши фаул, а после в яда си изблъска Асен Чандъров при спряна игра. Второто му официално предупреждение беше напълно заслужено.

63'
  • Първа смяна в Септември - 18-годишният Димитър Костадинов, който асистира за първия гол, напуска игра. Вместо него ще наблюдаваме Фабиано Алвеш.

60'
  • Първи жълт картон за играч на Етър, получи го Георги Сърмов.

57'
  • Първа смяна за Етър и тя е принудителна - Младенович няма да продължи, затова Георги Пашов се появи в игра. Той ще заиграе като десен бек, което значи, че Венелин Филипов минава по другия фланг на отбраната.

53'
  • Крис Гади получи топката отдясно и реши да играе сам. Асът на Септември премина покрай двама съперникови играчи и после реши да стреля от ъгъла на наказателното поле. Доста над гредата.

53'
  • Жълт картон за Васил Добрев от Септември, който бе красиво финтиран от Бадара и го препъна.

51'
  • Проблеми за левия бек на Етър Душан Младенович, който бе неволно настъпен от Ишмаел Байду при единоборство.

48'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Домакините от Етър подновиха мача от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+1'
  • ГОЛ ЗА ЕТЪР - 2:2! Самб Бадара беше на точното място и изравни секунди преди почивката! Таранът спечели пряк свободен удар на сантиметри пред границата на наказателното поле. Позицията беше удобна за десния крак на Иван Стоянов, който стреля брилянтно над стената. Кълбото срещна напречната греда, а Бадара беше на точното място и с глава довкара на празна врата.

45'
  • Жълт картон за Димитър Костадинов от Септември, който дръпна здраво за фланелката Румен Руменов.

42'
  • Силно включване на Венелин Филипов отдясно по атаката за Етър. Крайният защитник центрира към намиращия се при дъгата Румен Руменов, който овладя и шутира от въздуха. Топката премина на около метър встрани от десния стълб.

38'
  • НЕВЕРОЯТНА НАМЕСА НА ГРГИЧ! Вратарят на Етър спаси сигурен гол. Душан Младенович загуби топката срещу Байду около централния кръг и веднага последва извеждащ пас към Мартин Тошев. Капитанът на гостите проби съвсем сам фронтално срещу вратата и стреля от около десетина метра. Гргич запази присъствие на духа и с едната ръка парира шута.

35'
  • Венелин Филипов остана сам срещу Крис Гади и звездата на Септември показа своите умения в подобни ситуации. Крилото подмина пазача си и центрира от десния фланг към далечната греда. Там Ишмаел Байду закъсня с включването си и пропусна иначе подканящото центриране.

33'
  • Колко близо беше Аласана Мане! 20-годишният гамбиец опита своя специалитет - далечен удар с левия крак. Тъмнокожият халф сам си създаде пространството за изстрел от около 23 метра по диагонала. Топката профуча с невероятна скорост на сантиметри покрай горния ляв ъгъл на Янко Георгиев.

29'
  • ГОЛ ЗА СЕПТЕМВРИ - 1:2! Пълен обрат за гостите, а гоолмайстор е Иван Стоянов. Втора много тежка колективна грешка в защитата на "болярите". Етър на два пъти не успя да изчисти топката след центриране от ъглов удар. При опита на Крис Гади да стреля от границата на наказателното поле се получи рикошет и тя попадна право у непокрития около точката на дузпата Иван Стоянов. Бранителят запази хладнокръвие и реализира с нисък удар в левия ъгъл.

24'
  • ГОЛ ЗА СЕПТЕМВРИ - 1:1! Светкавичен ответен удар и ужасно груба грешка в защитата на Етър! Триото Скерлев-Василев-Филипов буквално проспа ситуацията. Димитър Костадинов изпрати наглед балонно центриране, а Чандъров се вмъкна между тримата защитници и от упор с левия крак стреля точно под гредата. Интересно дали и вратарят Денис Гргич можеше да действа другояче, а не да стои на голлинията си.

18'
  • ГОЛ ЗА ЕТЪР - 1:0! Страхотна атака отляво на домакините! Румен Руменов стартира акцията с хубав извеждащ пас между двама съперници към Почански. Последният тръгна към аутлинията в наказателното поле и после сви назад. Рикошетът в бранител на столичани дори направи подаването по удобно за Руменов, който откри резултата с първия си гол в Първа лига за сезона.

16'
  • Най-сетне първи шут в срещата. Беше необходимо централният бранител Иван Скерлев да пробие с топка в крака към вратата на Септември. Той я нагласи на десния си крак и шутира от около 22-23 метра право в ръцете на Георгиев.

13'
  • Нищо кой знае колко интригуващо от началото на срещата. Етър имаше лек териториален превес в първите минути, Септември засега се концентрира върху играта в отбрана.

• Медицинска помощ за вратаря на Септември Янко Георгиев още в самото начало. Стражът изпита последствията от тежък сблъсък със Самб Бадара за топката.