2 : 1

• 60’ Бирсент Карагарен
  • 76’ Мухамаду Н'Диайе
  • 82’ Георги Минчев
  • КРАЙ НА МАЧА. Дунав Русе спечели с 2:1 плейофния мач срещу Царско село и така запази елитния си статут. Русенци ще играят в Първа лига през сезон 2018/2019, докато през есента отборът на Вили Вуцов ще поднови битките във Втора лига.

90+4'
  • Жълт картон за Юлиян Ненов от Дунав за бавене на играта.

90+3'
  • Последна смяна за Дунав - Бирсент Карагарен напусна игра, вместо него Христо Лемперов.

90+3'
  • Жълт картон за вратаря Станислав Антонов от Дунав заради това, че бави играта.

90+2'
  • Отчаян шут на Реян Даскалов от окооло 22-23 метра през куп от играчи. Топката излезе в аут, без опасности за вратаря Антонов.

90+1'
  • 3 минути добавено време към срещата.

• ГОЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО - 2:1! Георги Минчев върна интригата с красиво попадение от пряк свободен удар! Светослав Диков изработи фаула точно пред границата на наказателното поле, а оттам Минчев стреля премерено над стената. Топката не бе насочена съвсем в ъгъла и останаха съмнения дали вратарят Станислав Антонов не можеше да реагира, но така или иначе кълбото се озова в мрежата.

82'
  • Жълт картон за Георги Хашев от Царско село заради протести спрямо съдията.

81'
  • Жълт картон за Антонио Георгиев от Царско село.

79'
  • ГОЛ ЗА ДУНАВ РУСЕ - 2:0! Мухамаду Н'Диайе нанесе съкрушителен удар по амбициите на Царско село! Русенци изпълниха чудесна контраатака отдясно, при която Бранимир Костадинов се измъкна с много пространство пред себе си. Крилото пусна премерен успореден пас, който остави Карагарен и Н'Диайе сами срещу Филип Димитров. Стражът отчаяно излезе напред, а Карагарен технично вдигна топката над него, което позволи на сенегалеца да вкара на празна врата.

76'
  • Резервата Китан Василев не бе особено далеч от истината! Влезлият буквално преди 2-3 минути играч се зае да изпълнява пряк свободен удар на около 25-26 метра по диагонала. Василев изненадващо реши да стреля към вратата, а топката мина опасно близо над лявата сглобка.

75'
  • Втора смяна в Царско село - Димитър Петков седна на пейката, на терена се появи Китан Василев.

72'
  • Втора смяна в Дунав - Исмаил Иса напусна игра, вместо него Бранимир Костадинов. Така Н'Диайе застава на върха на атаката за русенци.

72'
  • Първа смяна в Царско село - излезе Павел Петков, вместо него Божидар Кацаров.

68'
  • Жълт картон за Петър Патев от Дунав.

66'
  • ГОЛ ЗА ДУНАВ - 1:0! Бирсент Карагарен отбеляза! Страхотна акция на русенци отляво, при която Васил Шопов с пас в коридор изведе Бирсент Карагарен на позиция за центриране. Бившият играч на Локомотив Пловдив технично "прибра" топката пред шпагата на Марио Петков и изведнъж имаше непокрит коридор към вратата. Карагарен напредна и с кинжален шут в долния ляв ъгъл откри резултата.

60'
  • Жълт картон за Бирсент Карагарен от Дунав, който настъпи съперник.

57'
  • Първа смяна в Дунав Русе - Юлиян Ненов зае мястото на Христо Попадийн и ще играе като краен бранител.

56'
  • Шанс пред Царско село! Защитата на Дунав не съумя да изчисти центрирането на Марио Петков, а Антоонио Георгиев съхрани топката под напора назащитниците. Той предостави вляво за Павел Петков, който хубаво залъга Попадийн и тръгна навътре. От 8-9 метра по диагонала крилото стреля силно към далечния горен ъгъл, а топката мина съвсем малко над гредата.

53'
  • Жълт картон за Христо Попадийн от Дунав Русе.

51'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на Царско село подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+1'
  • 1 минута добавено време към първата част.

• Още един златен шанс пред Дунав отиде в историята! Васил Шопов изпълни ъглов удар отляво по атаката, а във вратарското поле при далечната греда никой не охраняваше Мартин Ковачев. На 3-4 метра от целта защитникът опита да подложи крак, тъй като топката бързо загуби височина. Опитът му беше безкрайно несполучлив, а кълбото отлетя високо и встрани от целта.

42'
  • И пак Филип Димитров! Божидар Васев хвърли доста труд, за да стигне топката отляво по атаката почти до ъгловия флаг. С подаване по тревата той някак намери Бирсент Карагарен в пеналта. Крилото получи покрай Марио Петков и тръгна по аутлинията, откъдето опита труден, но точен изстрел. Димитров вдигна ръце над главата, за да спаси.

38'
  • ФИЛИП ДИМИТРОВ СПАСИ! Исмаил Иса се нагърби с отговорността да стреля от бялата точка. Нападателят стреля мощно към долния десен ъгъл, а Димитров хвана посоката и с две ръце изби в гредата.

37'
  • ДУЗПА ЗА ДУНАВ! Тейнур Марем се хвърли в краката на Мухамаду Н'Диайе, който беше изтласкан до аутлинията. Имаше второ посягане, което струва скъпо на защитника.

36'
  • Спасяване от Филип Димитров, който се оказа застрашен от... Тейнур Марем! Васил Шопов от Дунав съхрани топката отляво до аутлинията, след което я подаде към нахлуващия в пеналта Божидар Васев. Левият бек на русенци центрира остро по земята, а Марем подложи крак да пресича точно пред вратаря си, който се хвърли към топката. Рикошетът насочи кълбото към вратата, а Царско село извади късмет, че сетне то улучи Димитров в крака и излезе в корнер.

29'
  • Жълт картон за Димитър Петков от Царско село, който атакува остро в гръб Мартин Ковачев, докато бранителят опитваше да изнесе топката за Дунав.

29'
  • Определено има затишие в последните 10-ина минути. И двата отбора действат твърде предпазливо, с минимални рискове и наблягат преди всичко на това да не допускат грешки в близост до вратата си.

• Медицинска помощ за Павел Петков, който напусна терена на собствен ход. Изглежда малко вероятно тук да се наложи принудителна смяна.

25'
  • Първа пробойна в защитата на Царско село, но Дунав не се възползва. Андреас Васев изпрати наглед безадресно и слабо центриране към наказателното поле. Там първо Тейнур Марем се размина в опита да изчисти, а после Георги Хашев с глава отклони право към Васил Шопов в пеналта. Племейкърът опита ниско центриране, което вратарят Филип Димитров улови с плонж.

13'
  • Реян Даскалов от Царско село получи малко повече пространство и реши да стреля от около 25-26 метра. Шутът му премина доволно встрани от дясната греда.

9'
  • Пряк свободен удар за Дунав отляво по атаката. Васил Шопов завъртя топката с фалц към зоната между вратарското поле и точката на дузпата. Там Мухамаду Н'Диайе успя някак да отиграе с глава, дори стреля точно, но и твърде слабо. Филип Димитров улови без никакви ядове.

7'
  • ГРЕДА ЗА ЦАРСКО СЕЛО! Защитата на Дунав се построи много лошо при изпълнение на корнер. Павел Петков центрира от левия фланг по атаката на Царско село и подаването му стигна право при непокрития в далечния край на вратарското поле Димитър Петков. Опорният халф стреля от въздуха с десния крак и разтърси мощно напречната греда.