• КРАЙ НА МАЧА

90+5'
  • Втора смяна в ЦСКА - Стойчо Атанасов напусна игра, за последните минути от мача влезе Александър Георгиев.

90+3'
  • 5 минути продължение на срещата, преди всичко заради пиротехническото шоу, което прекъсна мача за кратко в началото на второто полувреме.

• Рубен Пинто опита изстрел от сериозна дистанция. Изпълнението му излезе адски несполучливо и отлетя към трибуната.

90'
  • Медицинска помощ за Рубен Пинто от ЦСКА. Португалецът напусна терена на собствен ход.

86'
  • Манолев овладя топката отдясно и изчака за миг подкрепа. След това националът даде прострелен пас по тревата за Десподов, който беше отлично затворен от Сисиньо. Защитникът изобщо не даде шанс на съперника да помисли за отправяне на изстрел.

85'
  • Втора смяна в Лудогорец - Клаудиу Кешеру зае мястото на Швиерчок като централен нападател.

76'
  • Първа смяна в Лудогорец - Светослав Дяков напусна игра, вместо него Марселиньо.

76'
  • Страхотен диагонален пас в дълбочина от Натанаел. Той видя как неговият сънародник Сисиньо да се включва по другото крило в пеналта и го намери, но пък десният бек на Лудогорец стреля нескопосано в аут.

75'
  • ГРЕДА ЗА ЦСКА! Най-добрата атака на ЦСКА дотук. Манолев използва опита си, за да подмине двама съперници и да нахлуе отдясно в пеналта. Манолев вдигна глава и видя, че Десподов чака при дузпата. Пасът беше идеален, а нападателят шутира без забавяне, като улучи основата на десния стълб.

71'
  • Първа смяна за ЦСКА - анонимният Хеан Бланко седна на пейката, вместо него Раул Лое.

70'
  • Жълт картон за Стойчо Атанасов от ЦСКА за груб фаул в гръб срещу Мисиджан.

68'
  • Пряк свободен удар за ЦСКА в половината на Лудогорец. Тиаго Родригес изсипа топката към наказателното поле, където Чорбаджийски опита да отклони с глава, като го стори твърде слабо и Броун притича напред, за да улови.

67'
  • Пряк свободен удар за Лудогорец на около 22-23 метра от вратата на ЦСКА. Мисиджан се зае с изпълнението и потърси изненадата с мощен шут към вратарския ъгъл. Кълбото прелетя на поне метър встрани от целта.

59'
  • Далечен шут на Кампаняро, Черниаускас като че ли не беше съвсем подготвен. Литовецът не успя да улови топката от първия път, но това не се оказа фатално, тъй като в наказателното поле нямаше футболист в зелен екип.

54'
  • Страхотна атака на ЦСКА, но гол няма! Десподов направи скоростно двойно подаване с Тиаго и продължи да пробива отляво с пространство пред себе си. Вече в наказателното поле националът опита успореден пас към непокрития Манолев, ала в сетния миг Пластун притича и с шпагат неутрализира опасността.

54'
  • След 5-6 минути, в които футбол не се игра заради дима, мачът беше подновен.

• Срещата временно е прекъсната заради сериозното пиротехническо шоу в сектор "Г" и по-специално димът, който се разстла по терена. Пушекът е толкова гъст, че някои от играчите на двата отбора държат фланелките пред лицата си.

48'
  • Чудесен шанс пред Десподов, но и много слаб шут. Малинов намери начин да прокара паса си през краката на Саша и това остави Десподов на скорост отляво. Сисиньо беше далеч от него, затова нападателят реши да се възползва и шутира от границата на наказателното поле. Изпълнението му съвсем не се получи, топката едва се дотъркаля до ръцете на Броун.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на ЦСКА подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Без никакво продължение от арбитъра Никола Попов.

45'
  • Спасяване на Черниаускас! Натанаел се включи напред и с пас по тревата намери Швиерчок в пеналта. Полякът беше с гръб към вратата, ала защитниците в червени екипи бяха далеч от него. Затова таранът се обърн и стреля отсечено към близкия долен ъгъл. Вратарят на ЦСКА отрази с една ръка.

43'
  • Шанс пред Бланко! От прекия свободен удар, който Манолев спечели, Тиаго Родригес изпрати хубаво центриране към наказателното поле. В зоната пред вратарското поле Хеан Бланко бе оставен сам, ала изстрелът му с глава беше твърде слаб, за да затрудни Броун.

42'
  • Жълт картон за Рафаел Форстър от Лудогорец, който влезе на закъснял шпагат срещу Манолев.

42'
  • Мигове на затишие в действията на терена. Топката се движи предимно около централния кръг, като никой от двата отбора не успява да организира по-опасно нападение.

• Първата истинска голова възможност за Лудогорец! Гостите бързо преминаха от защита в атака, а Кампаняро с пас по тревата намери Мисиджан в предни позиции. Чорбаджийски мислеше, че е затворил холандеца, който обаче с едно докосване отклони надясно за пробиващия Лукас Саша. Бразилецът напредна към дъгата съвсем сам и бе застигнат, поради което шутира. Изстрелът му не затрудни особено Черниаускас, но преди него в централната защита на домакините зейна огромна пробойна.

24'
  • Първи жълт картон в мача, той е за Сисиньо от Лудогорец, който грубо подкоси Кирил Десподов до тъчлинията.

18'
  • Не трябваше да чакаме дълго за първия спорен миг. Натанаел и Манолев се вкопчиха в битка за топката, като играчът на ЦСКА опитваше да я гардира, за да излезе тя в аут. Двамата използваха доста ръцете си, но към края асът на Лудогорец определено беше по-буен. Той направи опит да преобърне съперника си, като го закачи с ръка по главата, докато в същото време го и ритна в крака. Реферът Никола Попов се задоволи само с устни забележки към двамата, макар че картон за Натанаел определено нямаше да е незаслужен.

16'
  • Първата страхотна възможност за "червените"! Малинов пусна към Манолев отдясно и продължи да тича напред. Националът като на шега копна топката над Натанаел и изведнъш Малинов се оказа непокрит в пеналта. От аутлинията халфът умело върна по трева към границата на наказателното поле, а двама защитници на Лудогорец се разминаха. За техен късмет зад гърба им нямаше играч на ЦСКА, който да засече.

14'
  • Опасно включване на Сисиньо отдясно по атаката на Лудогорец. Бразилецът догони топката до аутлинията и центрира остро към вратарското поле. Там Черниаускас протегна ръка и така направи кълбото невъзможно за дебнещия зад гърба му Швиерчок.

10'
  • Лудогорец най-сетне отговори. Якуб Швиерчок овладя топката пред наказателното поле на ЦСКА и върна назад към Густаво Кампаняро. Бразилецът моментално опита специалитета си - изстрел отдалеч. Кълбото премина на не повече от метър над напречната греда зад Черниаускас.

7'
  • Още една постепенна атака за ЦСКА. "Червените" разиграха добре в центъра, а топката отиде вдясно за Стойчо Атанасов. Крайният защитник опита центриране, което по-скоро се получи като прехвърлящ изстрел. Броун навреме разчете опасността, направи няколко крачки назад и улови.

6'
  • Страхотен жест от феновете на ЦСКА. В 3-ата минута на мача те издигнаха специално послание към покойния Трифон Иванов и наградиха железния бранител с минута аплодисменти.

3'
  • ЦСКА спечели фаул още в самото начало, отляво по атаката и до ъгъла на наказателното поле. Тиаго Родригес реши да опита обстрел със силния си десен крак, а Десподов посегна, за да отклони топката. Всичко завърши с аут и без проблеми за вратаря Хорхе Броун.