Австралия успя да вземе историческа победа срещу Дания с1:0 в решителен двубой от група „D“ на Световното първенство в Катар. Матю Леки отбеляза безценен гол за Австралия в 60-а минута, който класира "кенгурутата" в следващата фаза на Мондиала. Дания, от своя страна, беше далеч от истината и не показа нищо особено по време на целия турнир.

ГЛЕДАЙТЕ ДВУБОЯ НА ЖИВО ТУК!

ГЛАСУВАЙ ЗА ИГРАЧ НА МАЧА ТУК!

След активен старт на мача датчаните стигнаха до първи шанс в 11-а минута. След хубав извеждащ пас на Мартин Братуайт, топката стигна до Матиас Йенсен, който приндуи Матю Райън да спасява.

46 снимки

Последваха още две не лоши ситуации за Дания, като при една от тях Сков Олсен отправи неточен удар. В 22-а минута с точен удар се отчете Райли МакГрий, но без проблеми за Шмайхел.

До края на полувремето темпото поспадна, а "червеният динамит" доста се затрудняваше със създаването на голови шансове.

В първите минути на втората част Австралия започна силно и стигна до шанс за Джаксън Ървайн, както и два ъглови удара.

Неумението на Дания да вкара обаче беше използва от австралийците в 60-а минута. След брилянтна контраатака на състава на "кенгурутата" Матю Леки беше изведен зад отбраната на Дания, излъга двама защитници и с изключително прецизен удар успя да вкара за 1:0.

Дания се стъписа и сякаш с всяка следваща минута започваше да губи увереността, че може да промени напред. В 87-а минута Линдстьом пропусна не лош шанс, с което датските надежди окончателно изгаснаха.