Германия се изправя срещу Коста Рика в решителен мач от група Е на Мондиал 2022. Двубоят на стадион "Ал Байт" е днес от 21:00 часа и ще се предава на ЖИВО С КАРТИНА в Gong.bg. Бундестима изненадващо заема последното място във временното класиране след два изиграни мача и една точка в актива си. Маншафта отстъпи на Япония с 1:2 и завърши наравно 1:1 с Испания. Възпитаниците на Ханзи Флик са длъжни да победят Коста Рика, при това убедително, и да се надяват на положителна развръзка в срещата между Испания и Япония, за да си осигурят място на осминафиналите в Катар.

Коста Рика започна с тежка загуба с 0:7 от "Ла Фурия", а след това надви с 1:0 "самураите" и мечтае за класиране в елиминационната фаза на турнира.

Нов провал и второ поредно отпадане в групите на Мондиал няма да бъде прието никак добре в Германия, поради което футболистите са пределно мобилизирани да победят днешния си съперник. Германия не игра слабо и в двата си мача до момента, но резултатите на този етап липсват.

Очаква се селекционерът Ханзи Флик да направи някои промени в своя състав и сред титулярите да започне героят от мача с Испания Никлас Фюлкруг. Нападателят на Вердер Бремен изравни резултата десетина минути преди края, след като влезе от пейката. Днес от първата минута най-вероятно ще стартира и Лерой Сане.

За Коста Рика равенството може да е достатъчно за продължаване напред, но това ще зависи и от резултата в другата среща от групата.

Този двубой ще влезе в историята и с друг факт - за първи път на Световно първенство изцяло женска съдийска бригада ръководена от французойката Стефани Фрапар ще ръководи срещата.