Хърватия не остави шансове на симпатичния тим на Канада, разбивайки "кленовите листа" с 4:1 в мач от група F на Мондиал 2022. Алфонсо Дейвис откри още във втората минута за символичните гости. Крамарич изравни в 36-а минута. Ливая  направи обрата пълен в 44-а минута. В 70-а минута Андрей Крамарич уби интригата с трети гол. Ловро Майер оформи крайният резултат в добавеното време на мача, с което Канада се прости с участието си на Мондиал 2022.

ГЛЕДАЙ МАЧА НА ЖИВО ТУК!

ГЛАСУВАЙ ЗА ИГРАЧ НА МАЧА ТУК!

Двубоят започна по шокиращ за европейския тим начин. След първата постепенна атака на "кленовите листа" в мача дойде страхотно центриране от дясно, а Алфонсо Дейвис разстреля Доминик Ливакович за 1:0.

43 снимки

В 27-а минута "ватрените" останаха разочаровани от съдийското отсъждане. Хърватите се зарадваха за момент, но Андрей Крамарич беше попарен заради засада в хода на атаката, която отмени попадението му.

В 35-а минута "шахматистите" имаха голям шанс. След хубава атака през центъра Марко Ливая беше изведен на стрелкова позиция, но Милан Борян отрази с вещина.

Само минута по-късно паритетът този път беше възстановен. Крамарич отново беше изведен на чудесна позиция, като отново отбеляза, а този път нямаше съдийски сигнал, който да го спре да се радва - 1:1.

В 44-а минута балканският представител оформи пълен обрат. След бърза атака канадците не успяха да неутрализират Крамарич, който закара топката до Ливая, а стрелецът препарира Борян с прекрасен удар от около 20 метра.

В 54-а минута Хърватия имаше голям шанс за 3:1. След поредното центиране отдясно Крамарич остана сам на точката на дузпата, но някак не успя да преодолее Милан Борян.

Двадесет минути преди края на мача интригата сякаш изчезна. Канада се защити доста летаргичо при поредната контраатака на "ватрените", а след центриране на Перишич, Крамарич успя да овладее в наказателното поле и да разстреля Милан Борян за 3:1.

В 79-а минута авансът на европейците можеше да стане още по-сериозен. Първо Перишич видя как негов удар бива спасен, а след това и същото се случи с шут на Брозович.

В четвъртата минута на добавеното време Ловро Майер също се разписа в мача, след като хърватите се възползваха от поредната груба грешка на защитата на Канада.

Ето и съставите на двата тима:

Хърватия: 1. Доминик Ливакович – 22. Йосип Юранович, 6. Деян Ловрен, 20. Йошко Гвардиол, 19. Борна Соса – 10. Лука Модрич (К), 11. Марсело Брозович, 8. Матео Ковачич– 14. Марко Ливая, 9. Андрей Крамарич, 4. Иван Перишич

Селекционер: Златко Далич

Канада: 18. Милан Борян – 2. Алистаир Джонстън, 5. Стивън Витория, 4. Камал Милър – 22. Ричи Ларея, 13. Атиба Хътчинсън, 7. Естебан Еустакио, 19. Алфонсо Дейвис – 11. Тайон Бухман, 17. Кайл Ларин, 20. Джонатан Дейвид

Селекционер: Джон Хердман