Отборът на Тунис шокира Франция и победи с 1:0 в мач от група „D“ на Световното първенство в Катар. В 8-ата минута Надер Гандри отбеляза и даде преднина на Тунис, но голът бе отменен заради засада. Уахби Хазри изведе "пустинните лисици" напред в 58-ата минута. Антоан Гризман изравни резултата в 99-ата минута на мача, но попадението бе отменено заради засада.

Австралия победи Дания в другия мач от тази група и си осигури второто място в групата, докато Тунис и Дания отпадат.

Gulliver/GettyImages
100 снимки

Още в 4-ата минута Тунис създаде отлична атака отляво, топката бе в краката на Бен Ромдан, който на два пъти бе блокиран от Ибрахима Конате. Топката все пак излезе в ъглов удар, от който обаче футболистите на Тунис не се възползваха.

В 8-ата минута Тунис се възползва от пряк свободен удар и добро центриране, а Гандри прати топката в мрежата на "петлите". Голът обаче бе отменен заради засада след кратка проверка от ВАР.

Пет минути по-късно Уахби Хазри получи добър пас и се опита да се измъкне зад гърба на Конате, но французинът го спря, а нападателят на Тунис падна на земята в наказателното. Главният съдия подмина ситуацията, като показа, че дузпа нямя как да има.

Тунис продължи да е по-добрият отбор на терена. В 17-ата минута Слиман нахлу в наказателното, но бе блокиран, той се опита да намери свой съотборник, но след няколко рикошета и сериозно разбъркване топката излезе преди някой да нанесе удар към Стив Манданда.

В 26-ата минута Чуамени изведе по прекрасен начин Кингсли Коман, който обаче не успя да поеме топката по най-добрия начин и тя му избяга. Французинът все пак опита изстрел, който обаче мина встрани от вратата. Стражът на Тунис не трябваше да се намесва.

Само две минути по-късно Уахби Хазри получи топката в наказателното поле и успя да центрира, а на плонж се хвърли Лайдуни, който стреля с глава. Топката рикошира в защитник на Франция и Стив Манданда трябваше да покаже изключителен рефлекс, за да улови топката. В 34-ата минута дойде ново опасно центриране в наказателното поле на "петлите", Камавинга обаче се справи отлично и изчисти. Франция опита да организира бърза контраатака, но след грешка в паса, те отново предадоха топката на "пустинните лисици".

Уахби Хазри отпрати много мощен удар в 35-ата минута към Стив Манданда, който успя да боксира топката. Последва корнер за Тунис, но без нищо опасно. В 43-ата минута отново капитанът на Тунис бе изведен зад гърба на Камавинга, който опита остро подаване по земята, на метри от голлинията. Рафаел Варан изчисти топката, а след това бе отсъдена и засада.

В 45-ата миунта Юсуф Фофана показа скорост и техника и си освбоди коридор за изстрел от границата на наказателното поле. Ударът му бе блокиран, а Тунис подхвана контраатака, от която не дойде нищо по-сериозно.

88 снимки

Още в първите мигове на второто полувреме Тунис прояви сериозни претенции за дузпа. Уахби Хазри бе съборен в наказателното поле на Франция, но съдията остави играта да продължи. ВАР също не се намеси.

В 56-ата минута Уахби Хазри опита акробатично изпълнение след центриране, но топката попадна в Камавинга, който изчисти. Две минути по-късно Тунис удари Франция. "Пустинните лисици" се възползваха от грешка на Фофана. Уахби Хазри създържа топката и стигна до наказателното поле на "петлите", той показа страхотна техника и прати удар по земята, който мина покрай стража на "петлите" и попадна във вратата.

Бен Ромдан бе изведен отляво през 70-ата минута, но той се забави и не успя да центрира. Тунис продължи да атакува, въпреки че води в резултата, а Дидие Дешан направи няколко промени, като дори Килиан Мбапе се появи в игра.

Усман Дембеле се появи в игра в 79-ата минута и веднага застраши вратата на Тунис. Той бе потърсен в наказателното поле, но тпоката излезе в корнер. Последва и втори ъглов удар за "петлите", които най-после поеха контрола над срещата, но засега не са създали нищо по-опасно пред вратата пазена от Дахмен. Две минути по-късно Дембеле нанесе и точен удар, който обаче не затрудни стража на Тунис, който улови топката.

В 85-ата минута Килиан Мбапе намери Дембеле с диагонално подаване, а вторият прати центриране в наказателното поле на Тунис, където Адриен Рабио опита труден изстрел от въздуха. Топката мина встрани от вратата.

Минута преди изтичането на редовните 90 - Килиан Мбапе, имаше страхотен шанс да реализира. Той навлезе в наказателното поле и финтира на няколко пъти, а след това опита удар от малък ъгъл, който бе отразен от стража на Тунис. Секунди по-късно "петлите" изработиха нова голова възможност. Този път пред Коло Муани, който опита късмета си с удар извън наказателното поле. Топката мина опасно близо до вратата.

В деветата минута на продължението на мача Антоан Гризман се възползва от избита топка след центриране и отправи много мощен удар, който преодоля стража на Тунис и се озова във вратата. Голът на Гризман обаче бе отменен.

FT | ТУНИС – ФРАНЦИЯ 1:0

1:0 Уахби Хазри 58'