Селекционерът на Сенегал Алиу Сисе каза, че от неговият отбор се очаква да стигне до елиминационните фази на Световното първенство поради статута му на африкански шампион, но играчите му се адаптират добре към напрежението.

След като стигнаха до четвъртфиналите при дебюта си на Световното първенство през 2002 г., Сенегал бяха елиминирани в груповата фаза преди четири години в Русия заради повече жълти картони от Япония.

„Идвам от страна, в която не обичаме да губим. Винаги сме гладни за тази победа. Да не отидем на осминафиналите би било трудно за обяснение. Ние сме добре, справяме се с натиска и стреса. За мен това е добър стрес.

Gulliver/GettyImages
87 снимки

Разбираме, че победата ще ни позволи да продължим приключението и точно това възнамеряваме да направим. Знаем, че през 2018 г. търсихме равенство, когато може би точките щяха да играят в наша полза, но това няма да е така утре.

Имаме много силен и опитен отбор, който е добре смазана машина. Имаме правилната комбинация от ветерани и млади момчета, които са свикнали с този тип предизвикателства“, заяви Алиу Сисе.

Еквадор се нуждае от победа или равенство, за да се класира, след като победи Катар с 2:0 и завърши 1:1 с Нидерландия, за да излезе начело в група А с 4 точки.

Южноамериканците треперят върху състоянието на капитана Енер Валенсия, след като той получи разтежение на коляното срещу Нидерландия.

33-годишният футболист на Фенербахче вкара и трите гола на Еквадор в Катар. „Надявам се, че той няма да играе утре“, пошегува се Сисе. „Наистина не познавам Валенсия, но виждам, че той е воин и ще иска да бъде част от отбора за мач като този. Мисля, че целият отбор на Еквадор е страхотен, те са много агресивни и се защитават добре. Знам, че моят отбор ще бъде концентриран утре“, завърши селекционерът на Сенегал.