Англия и Сенегал излизат един срещу друг в четвъртия 1/8-финален сблъсък на Световното първенство в Катар. Двубоят на стадион „Ал Баит“ в Ал Хор стартира в 21:00 часа и ще може да наблюдавате в пряко предаване по NOVA, DIEMA SPORT 3 и DIEMA SPORT 3 4К, а на сайта Gong.bg ще може да го гледате НА ЖИВО С КАРТИНА.

Англия на Гарет Саутгейт ще търси пореден четвъртфинал на голям форум. „Трите лъва“, полуфиналисти от последния Мондиал в Русия и финалисти на Европейското миналата година, са с най-резултатното нападение до момента - цели девет гола в три срещи, като тимът не успя да се разпише при нулевото равенство със САЩ.

Успехите над Иран и Уелс съответно с 6:2 и 3:0 показаха мощта на англичаните в атака, но и играта в защита не е за пренебрегване, където Хари Магуайър изглежда в добра кондиция на фона на трудния си сезон в Манчестър Юнайтед, където рядко попада сред титулярите на мениджъра Ерик тен Хаг.

Сенегал, дори без голямата си звезда Садио Мане, доказа силата си, излизайки от група с Нидерландия, Еквадор и домакините от Катар, като е един от най-опасните отбори в елиминациите, а присъствието на играчи като Исмаила Сар, Булайе Диа и Крепин Диата може да донесе неприятности на Англия.

Победителят от този сблъсък ще се изправи срещу настоящия Световен шампион Франция или Полша, които се изправят един срещу друг в третия 1/8-финален мач от 17:00 часа.

ВСИЧКО ЗА МОНДИАЛ 2022 МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

21:00 часа | АНГЛИЯ – СЕНЕГАЛ