Португалия пречупи Уругвай с 2:0 в мач от Група "Н" на Мондиал 2022. Бруно Фернандеш се разписа на два пъти, първо в 54-ата минута откри резултата, а в 93-ата минута реализира от дузпа, за да оформи крайният резултат.

Трите точки за "мореплавателите" ознчават сигурно продължаване към елиминациите на Мондиал 2022.

Gulliver/GettyImages
100 снимки

Само след две минути игра Уругвай погледна към вратата пазена от Диого Коща. Матиас Оливера си опита късмета от далечна дистанция, но топката прелетя встрани от вратата.

Минута по-късно обаче и "мореплавателите" стигнаха до добра възможност, след като Кристиано Роналдо намери Уилям Карвальо в наказателното поле, а вторият опита труден изстрел от въздуха, но топката мина високо над напречната греда.

В 11-ата минута Дарвин Нунес проби отляво и опита подаване, топката обаче бе изчистена в ъглов удар. Последва центриране и удар с глава на Хименес, който отново бе неточен. В 16-ата минута Жоао Феликс показа добра техника и се освободи, за да стреля. Все пак, ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер. Подаването бе изпратено към Нуно Мендеш, който опита да навлезе в наказателното поле, но бе спрян с нарушение. Кристиано Роналдо имаше шанс да стреля от пряк свободен удар, но изстрелът му срещна стената и излезе в нов ъглов удар, който бе пропилян от "мореплавателите".

100 снимки

Португалия продължи да доминира играта и владеенето на топката. В 23-ата минута Кристиано Роналдо бе изведен отляво, а той потърси съотборник в наказателното с отлично центриране. "Урусите" се справиха и с тази ситуация, но контролът остава в "мореплавателите". В 29-ата минута Нуно Мендеш прати страхотно центриране към далечната греда, а до топката успя да стигне Бруно Фернандеш, който отпрати точен удар с глава. Серхо Роше улови топката, а след това бе вдигнат флаг за засада

Най-добрата възможност за попадение на Уругвай дойде в 32-ата минута след невероятен пробив на Родриго Бентанкур, който сам навлезе в половината на Португалия. Той показа страхотна техника и успя да надиграе няколко футболиста на "мореплавателите" и остана сам срещу вратаря - Диого Коща, който бързо излезе и се справи с удара на Бентанкур.

Португалия започна второто полувреме много агресивно, с преса и атакуващ футбол, по подобие и на първите 20-тина минути на първото полувреме. В 47-ата минута Рубен Невеш успя да открадне топката от футболист на "урусите", но не се възползва от шанса по най-добрия начин. "Мореплавателите" спечелиха само корнер, от който не успяха да застрашат вратата на Уругвай.

Малко преди да изтече 50-ата минута фен нахлу на терена, което е прецедент за тазгодишния Мондиал. Запалянкото бе спрян от стюардите, след като претича стадион с флаг, подкрепящ хората с различна сексуална ориентация - нещо, което е забранено в Катар.

В 52-ата минута Жоао Феликс получи топката в наказателното поле на Уругвай и опита удар от труден ъгъл. Топката срещна мрежата, но от външната страна. Само две минути по-късно Кристиано Роналдо се разписа след добро центриране на Бруно Фернандеш. Нападателят се извиси във въздуха и прати топката в мрежата на Серхио Роше. Останаха съмнения дали Роналдо е докоснал топката или тя е влязла директно от центрирането на Фернандеш, но попадението бе записано на името на Бруно Фернандеш.

Уругвай създаде отлична атака в 71-ата минута, водена от Де Араскаета, който се появи в игра от пейката. Той комбинира на два пъти със съотборник, а след тов прати опасно центриране в наказателното поле на Португалия, което обаче бе изчистено. В 75-ата минута Макси Гомес - друга смяна, изпрати много мощен и плътен изстрел, който обаче срещна гредата на вратата пазена от Диого Коща.

Две минути по-късно Уругвай създаде много сериозни голови възможности пред вратата на Диого Коща. Първо след центриране на Де Араскаета топката стигна до Луис Суарес, който опита да стреля, но без успех! Само секунди по-късно именно Араскаета бе изведен с хубаво подаване, а той опита да прехвърли стража на Португалия, но отново Коща се намеси впечатляващо и запази преднината на "мореплавателите".

Кристиано Роналдо бе заменен в 82-ата минута.

90 снимки

В 89-ата минута Португалия получи дузпа, след като футболист на "урусите" игра с ръка в наказателното поле. Той бе преодолян с пас, а докато пада на земята докосна топката с ръка. Първоначално съдията не даде наказателен удар, но след това ВАР повика Алиреза Фагани да прегелда ситуацията и решението бе променено - дузпа за "мореплавателите".Бруно Фернандеш се нагърби с отговнорността и изпълни дузпата чудесно, пращайки вратаря в противоположен ъгъл, а топката в мрежата - 2:0

Бруно Фернандеш бе близо и до това да реализира хеттрик, след като в деветата минута на добавеното време той изпрати много мощен изстрел, който срещна гредата, но излезе.

FT ПОРТУГАЛИЯ - УРУГВАЙ 2:0

1:0 Бруно Фернандеш 54'

2:0 Бруно Фернандеш 90+3