Кристиано Роналдо не тренира със съотборниците си в националния отбор на Португалия преди последния им мач от груповата фаза на Световното първенство срещу Южна Корея. 37-годишният нападател е работил по „специфична възстановителна програма“ според източник на Португалската футболна федерация.

Роналдо, който е без клуб, след като разтрогна с Манчестър Юнайтед по време на турнира, отбеляза дузпа при успеха над Гана в откриващия им мач. След това „мореплавателите“ надвиха Уругвай с 2:0, с което си осигуриха и класиране за 1/8-финалите, като той остана близо до второто си попадение в надпреварата, но в крайна сметка първият гол във вратата на „урусите“ бе записан на името на Бруно Фернандеш. Точка срещу корейците в петък ще бъде достатъчна на Фернандо Сантош и компания за първото място в групата, като тимът може да остане на върха и при поражение – за целта, Гана трябва да загуби точки или да спечели, но не с три или повече гола разлика.

В част от тренировката на португалците, видяна от АФП, 21-годишният нападател на Бенфика Гонсало Рамос се присъедини към от 10 от редовните титуляри в отсъствието на Роналдо. Ако звездата не играе срещу корейците, Рамос, нападателят на РБ Лайпциг Андре Силва или Рафаел Леао от Милан ще имат възможност да стартират от първата минута. „Готов съм да бъда на терена, подобно на всички налични футболисти. Всичко зависи от треньора. От мен зависи да съм подготвен и можете да сте сигурни, че аз съм готов“, сподели Силва на пресконференция.