Уругвайският нападател - Дарвин Нунес, е следен изкъсо откакто премина на "Анфийлд" през лятото. 23-годишният футболист на Ливърпул обаче не впечатлява досега с изявите си на Световното първенство в Катар.„Урусите“ са в тежка ситуация и се нуждаят от победа срещу Гана, за да продължат към осминафиналите на Мондиал 2022.

Дарвин Нунес малко по малко започва да свиква с играта във Висшата лига и това е очевидно от последните мачове на Ливърпул. Нападателят е взел участие в 18 мача, в които е отбелязал 9 гола и на два пъти е асистирал за попадение на тима си. Проблемът за уругваеца е големият брой изпуснати възможности. В английския шампионат той поддържа по 4 удара на мач, а взел участие в 10 срещи на тима и е записал едва 606 минути от началото на сезона. Все пак, Нунес е реализирал пет попадения за мърсисайдци във Висшата лига. Не лошо представяне за футболист, който тепърва трябва да свиква с начина на живот в Англия, езикът и играта на новия си отбор. На Дарвин Нунес щеше да се гледа като да е далеч по-успешен в Ливърпул през тези месец, ако не бяха сериозните сравнявания с Ерлинг Халанд през лятото, който се присъедини към големия противник на „червените“ - Манчестър Сити.

Дарвин Нунес

източник: Sofascore

Дарвин Нунес има 3 гола за тима и в Шампионска лига, за 280 изиграни минути. Уругвайският нападател е стрелял най-често от зоната на малкото наказателно през този сезон, но и изстрелите му от разстояние не са за подценяване. 23-годишният футболист има и изключителна скорост, с която може да се похвали въпреки ръста си от почти 1.90 см. Уругваецът стана футболистът, развил най-висока скорост в цялата история на Висшата лига. При един от спринтовете си по време на срещата с Уест Хем нападателят разви скорост от точно 38 км/ч, като по този начин подобри предишното най-добро постижение, което бе регистрирал Кайл Уокуър през юни 2020-а година.

На Мондиал 2022 Дарвин Нунес не остави отпечатък и в двата мача на Уругвай, равенството с Южна Корея (0:0) и загубата от Португалия (0:2). Нападателят има съвсем малък брой положения пред себе си  Нападателят има едва два точни удара общо в двата мача на "урусите". Също така, Нунес има малко над 60% успеваемост на подаванията в записаните 162 минути за Уругвай в Катар. Все пак, очаква се Диего Алонсо да разчита на нападателя на Ливърпул и за днешния решаващ мач срещу Гана.

Дарвин Нунес прави дебюта си за националния отбор през 2019-та година, едва на 20 години и вече има 15 мача и 3 гола за "урусите". По-голямата му част от двубои са записани именно в квалфикациите за Мондиал 2022, където се разписа срещу Колумбия при победата с 3:0. Южноамериканците нямат право на грешка довечера, а пред селекционера на тима има доста големи въпросителни след плахото представяне в първите два мача на тима. Може ли Дарвин Нунес най-накрая да се отпуши на това Световно първенство и да поведе Уругвай към 1/8 финалите? Предстои да разберем.