Световният шампион Франция се превърна в първия тим на настоящето Световно първенство в Катар, който достига до осминафиналите, след като постигна успех с 2:1 във втория мач от група D. Килиан Мбапе откри в 61-а минута. Седем минути по-късно Андреас Кристенсен обаче изравни. Мбапе се оказа герой за "петлите", реализирайки нов гол в 85-а минута, който се оказа и победен.

ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО С КАРТИНА ТУК!

ВИЖТЕ КОЙ Е ИГРАЧ НА МАЧА ТУК!

Двубоят започна в добро темпо, въпреки че головите шансове липсваха в първите 10 минути. В 13-а минута, при първия ъглов удар в мача, Варан успя да засече топката на първа греда, а бранител на Дания панически изчисти след пред погледа на Оливие Жиру.

48 снимки

В 21-та минута дойде и първият точен удар в мача. Дембеле се отчете с хубаво центриране отдясно, а Рабио се извиси над всички, но Шмайхел спаси с вещина.

В 36-а минута датчаните създадоха шанс на свой ред. След хубава контраатака Андреас Корнелиус успя да излезе на стрелкова позиция, но изстрелът беше неточен.

Четири минути по-късно французите имаха нова възможност. Дембеле отново успя да избяга зад защитата на Дания и да намери Жиру в наказателното поле, но ударът на стрелеца беше доста неточен.

В началото на втората част французите продължиха да натискат и в 60-а минута Гризман изпусна отличен шанс сам срещу датския страж, стреляйки над целта.

Само минута по-късно обаче милост нямаше. След поредната добра атака отляво Тео Ернандес успя да свие топката към Мбапе, който с елегантен удар не остави шансове за Шмайхел за 1:0.

Авансът на световните шампиони издържа само няколко минути. След изпълнение на ъглов удар Йоаким Андерсен успя да отклони топката към точка на дузпата, където Андреас Кристенсен разстреля Лорис за 1:1.

Три минути по-късно датчаните можеше дори да поведат, но Лорис се намеси добре и изби удар на Ериксен.

Французите натиснаха мигновено в търсене на победата. Стигна се до три поредни ъглови удари за тима. Удар на Чуамени беше блокиран в последния момент от бранител, а след това Рабио пробва акробатична странична ножица, но в аут.

Положенията следваха едно след друго. В 81-а минута Мартин Брайтуайт изпревари Кунде, но ударът му облиза външната част на гредата на вратата на Лорис.

Все пак, "петлите" успяха да вземат своето в 85-а минута. Коман успя да върне към Гризман отдясно, а след това с перфектно центриране намери Килиан Мбапе на задната греда, където стрелецът не сбърка за 2:1.