Калъм Уилсън не се присъедини към съотборниците си от националния отбор на Англия по футбол на тренировката в понеделник заради леко мускулно разтежение, предава ДПА.

Нападателят на Нюкасъл влезе като резерва в два мача от Световното първенство в Катар, но остана на резервната скамейка при победата с 3:0 срещу Сенегал на осминафиналите снощи.

Титулярите на Англия тренираха във фитнес залата на базата на спортния комплекс Ал Уакра, а останалата част от състава проведе занимание навън с Гарет Саутгейт и неговите помощници.

Уилсън беше единственият отсъстващ от заниманието на резервите, но от лагера на тима заявиха, че нападателят е получил почивка като предпазна мярка.

Англия ще има почивен ден във вторник, преди да започне подготовката преди съботния четвъртфинал на Световното първенство срещу защитаващия титлата си отбор на Франция.