Мексико победи с 2:1 Саудитска Арабия в мач от група „C“ на Световното първенство в Катар, но отпадна от Мондиала. "Ацтеките" събраха 4 точки, с колкото завърши и Полша, но трябваше да преглътнат горчивия хап заради по-лошата си голова разлика.

Мексиканците изиграха страхотно второ полувреме, а головете на Хенри Мартин (47) и Луис Чавес (52) дадоха надежди на феновете им, че любимците им ще се класират за 1/8-финалите. Тимът на Херардо Морено не спря да търси трето попадение, но късметът не бе с тях тази вечер. На два пъти успяха да пратят топката в мрежата на саудитците, но головете бяха отменени заради засади. В добавеното време на мача при една контраатака в разредената защита на мексиканците Ал-Даусари  оформи крайното 1:2.

Саудитска Арабия Мексико

източник: sofascore.com

Двубоят започна с атаки и към двете врати, като още в 3-ата минута мексиканците пропуснаха да поведат. Алексис Вега бе изведен чудесно зад отбраната на съперника, но вратарят Мохамед Ал-Овайс излезе съобразително и парира удара. Пет минути след това Саудитска Арабия отговори с шут на Мохамед Кано, който обаче не намери целта. Пак той в 13-ата минута обстрелва без успех вратата на Очоа, този път от пряк свободен удар.
Орбелин Пинеда в 25-ата минута бе близо до откриващо попадение, но двама бранители се хвърлиха на пътя на топката и последвалият рикошет осигури спокойствие за Ал-Овайс. Минута след това отново той опита труден удар с глава, който този път бе блокиран от тялото на защитник. Пинеда се озова на стрелкова позиция и в 41-ата минута, но късметът пак му изневери, след като топката рикошира в крак на бранител и излезе в корнер. Мексиканците натиснаха сериозно в минутите преди почивката и принудиха съперника да се прибере плътно пред своята врата. При една контраатака в добавеното време на първата част обаче Саудитска Арабия стигна до най-добрата си възможност, но ударът с глава на Ал Хасан премина покрай дясната греда на Очоа.
Второто полувреме започна с гол от съблекалнята. Центриране от корнер бе отклонено от Сезар Монтес към Хенри Мартин, който отблизо нямаше как да сгреши - 1:0 за Мексико.

Не бяха изминали и пет минути, когато Луис Чавес хвърли в екстаз мексиканците с фантастично изпълнение на пряк свободен удар, след като прати топката в горния ляв ъгъл на Ал-Овайс.

Окриленият тим на "ацтеките" продължи да атакува и в 56-ата минута топката отново беше във вратата на Саудитска Арабия, но голът беше отменен заради засада на Хенри Мартин. В 67-ата минута пък само отличното спасяване на Ал-Овайс запази резултата непроменен. Пет минути след това стражът на Саудитска Арабия отново блесна със страхотна намеса, избивайки бомбен шут на Хорхе Санчес от фал. Тимът на Херардо Мартино продължи да натиска, за да стигне до така нужния трети гол и създаде доста главоболия за защитата и вратаря на саудитците. Три минути преди края на редовното време второ попадение на Мексико бе отменено заради засада на резервата Антуна.

Интригата приключи в петата минута на добавеното време, когато добра контраатака на Саудитска Арабия завърши с гол на Салем Ал-Доусари.

САУДИТСКА АРАБИЯ – МЕКСИКО 1:2

Стартовите състави:

САУДИТСКА АРАБИЯ: 21. Мохамед Ал-Овайс – 12. Сауд Абдулхамид, 4. Абдулела Ал-Амри, 5. Али Ал-Булайхи, 17. Хасан Ал-Тамбакти – 2. Султан Ал-Ганам – 9. Фирас Ал-Бурайкан, 15. Али Ал-Хасан, 23. Мохамед Кано, 10. Салем Ал-Даусари – 11. Салех Ал-Шехри
Селекционер Ерве Ренар
МЕКСИКО: 13. Гийермо Очоа – 3. Сесар Монтес, 15. Ектор Морено, 19. Хорхе Санчес – 23. Хесус Гаярдо,  4. Едсон Алварес, 17. Орбелин Пинеда, 24. Луис Чавес – 10. Алексис Вега, 20. Хенри Мартин, 22. Ървинг Лозано