Мароко победи с 2:1 Канада в последен мач от група F на Мондиал 2022 и по този начин си осигури класиране на осминафиналите. „Лъвовете на Атлас“ дори завършват първи в групата си със 7 точки след нулевото равенство между Хърватия и Белгия. Подгласник на африканците в тази група е световният вицешампион с 5 пункта.

Хаким Зиеш и Юсеф Ен-Несири отбелязаха головете за селекцията на Уалид Реграги в първите 23 минути, а Найеф Агер намали резултата пет преди почивката, вкарвайки топката в собствената си врата. За мароканците предстои осминафинал с втория в група Е, а "кленовите листа" се прибират вкъщи.

Gulliver/GettyImages
95 снимки

Канада - Мароко

източник: Sofascore.com

Преди да са минали 60 секунди Зиеш напредна по десния фланг и центрира опасно в наказателното поле на Канада, но там Юсеф Ен Несири и Софиян Буфал се разминаха с топката.

В четвъртата минута Борян получи къс пас от съотборник, но на своя глава тръгна да лъже Ен-Несири и поведе по-дълго топката, а тя попадна в Зиеш, който без затруднение го прехвърли за 0:1.

Около 20 минути след първото попадение Мароко удвои - Ашраф Хакими пусна феноменален извеждащ пас от тъчлинията към Ен-Несири, а нападателят с удар в близкия ъгъл матира Милан Борян.

Пет минути преди почивката Сам Адекугбе проби отляво и отправи ниско подаване към малкото наказателно поле, а там Найеф Агер злощастно заби топката във вратата на своите сънародници - 1:2.

В добавеното време на първата част второ попадение на Ен-Несири бе отменено заради засада на Агер, който в края на частта се оформи като антигерой за "лъвовете на Атлас".

В 58-ата минута Алфонсо Дейвис засече подаване отдясно с шпагат, но не успя да нанесе хубав удар.

71 снимки

Десетина минути по-късно Атиба Хъчинсън се извиси над всички и стреля с глава, а кълбото се удари в напречната греда и тупна точно на голлинията.

Ясин Буну можеше да си създаде много неприятности две-три минути преди края, но никой от играчите в червено не бе в близост, за да се възползва от невниманието на стража.

FT / Канада – Мароко 1:2

0:1 Хаким Зиеш 4`

0:2 Юсеф Ен-Несири 23`

1:2 Найеф Агер 40` (автг.)

Канада: Борян, Витория, Адекугбе, Милър, Джонстън, Осорио, Кайе, Дейвис, Хойлет, Бюканън, Ларин

Селекционер: Джон Хърдман

Мароко: Буну, Саис, Мазрауи, Агер, Хакими, Сабири, Амрабат, Унахи, Зиеш, Буфал, Ен-Несири

Селекционер: Уалид Реграги