Две от най-силните европейски селекции Испания и Германия не успяха да се победят в суперсблъсък от група Е на Мондиал 2022. „Ла Фурия Роха“ и Бундестима завършиха при резултат 1:1, което оставя четирикратните световни шампиони в битката за класиране на елиминациите.

Освен двата гола, срещата предложи някои доста интересни моменти, както и отменен гол. Незачетеното попадение бе дело на Антонио Рюдигер към края на първата част. Тогава бе маркирана засада, която уби радостта на Маншафта.

Малко повече от четвърт час след началото на второто полувреме Алваро Мората откри, а седем минути преди изтичането на редовното време Никлас Фюлкруг изравни.

Испания остава на първа позиция в групата с 4 точки, а Германия е на последно място с 1. За иберийците предстои среща със „сините самураи“ от Япония, а световният шампион от 2014-а година ще търси задължителен успех срещу Коста Рика.

Gulliver/GettyImages
100 снимки

Испания - Германия

източник: Sofascore.com

Преди да са минали и пет минути Феран Торес намери Педри на границата на пеналтерията, но халфът пое топката много лошо, а имаше шанс да нанесе удар. Две минути по-късно Дани Олмо стреля от 16-17 метра, а Мануел Нойер показа фантастичен рефлекс, избивайки шута на играча на РБ Лайпциг в напречната греда.

Бундестима отвърна с мълниеносна атака, при която Гнабри бе изведен сам срещу Симон, но стреля право в тялото на вратаря. Впоследствие се оказа, че крилото на Байерн е бил и в положение на засада.

Следващата по-опасна ситуация дойде в средата на полувремето.Тогава Алба получи пас от Бускетс на левия фланг, навлезе към центъра и обстрелва германската врата с по-слабия си десен крак, но около метър го раздели от рамката ѝ.

100 снимки

Гюндоган нахлу опасно в испанското наказателно малко след това, но топката бе отклонена от краката му с пас към Симон. Стражът опита да изчисти, ала прати топката в Гнабри, който стреля по диагонала в аут. 120 секунди по-късно и Нойер сбърка с пас, пращайки кълбото у Олмо. Лявото крило намери веднага Феран, а играчът на Барселона шутира моментално, но бе блокиран.

В 34-ата минута Дани Олмо от крилото пусна страхотно ниско подаване на 5-6 метра от голлинията, а от тази позиция Феран Торес не намери вратата. След неточния удар на Торес бе маркирана и засада.

Пет минути преди почивката Рюдигер засече с глава центриране от свободен удар и прати топката в мрежата на Симон, но попадението не бе зачетено заради засада.

Десетина минути след началото на втората част Маншафта създаде най-чистия си шанс. Гюндоган залъга двама на границата на наказателното и заложи топката за удар на Кимих. Играчът на Байерн стреля в десния ъгъл, но Симон се намеси по изключителен начин. В ответната атака Олмо стреля по земя - никакви затруднения за Нойер.

Испания дочака своя миг в 62-ата минута. "Фуриите" развиха нападение по лявото крило, от което Жорди Алба пусна хубаво подаване по земя към малкото наказателно, а от неговата граница влезлият от пейката Алваро Мората с изкусно докосване матира Нойер.

"Ла Фурия Роха" можеше да удвои аванса си почти веднага. Бърза контра на иберийците откри стрелкова позиция на Асенсио, но левичарят стреля много високо.

Маншафта реагира мигновено. Ханзи Флик извърши три смени накуп, вкарвайки в игра Лирой Сане, Никлас Фюлкруг и Лукас Клостерман. Първо Фюлкруг бе блокиран в най-ключовия момент преди да нанесе изстрел от броени метри, а след това Джамал Мусиала стреля в тялото на Унай Симон от чиста позиция, останал очи в очи с вратаря на Атлетик Билбао.

76 снимки

Седем минути преди изтичането на редовното време Германия направи 1:1. Автор на гола стана един от топреализаторите на Бундеслигата Никлас Фюлкруг. Играчът на Вердер се възползва от недобро овладяване на Мусиала с гръб към вратата и с шут по диагонала в десния горен ъгъл препарира Симон.

FT Испания - Германия 1:1

1:0 Алваро Мората 62`

1:1 Никлас Фюлкруг 83`

Испания: Унай Симон, Дани Карвахал, Родри, Аймерик Лапорт, Жорди Алба, Педри, Серхио Бускетс, Гави, Марко Асенсио, Дани Олмо, Феран Торес

Селекционер: Луис Енрике

Германия: Мануел Нойер, Тило Кеерер, Никлас Зюле, Антонио Рюдигер, Давид Раум, Леон Горецка, Йосуа Кимих, Серж Гнабри, Илкай Гюндоган, Джамал Мусиала, Томас Мюлер

Селекционер: Ханзи Флик