Сенегал победи Еквадор с 2:1 в мач от група А на Световното първенство по футбол. Головете за "Лъвовете на Теранга"  отбелязаха Исмаила Сар от дузпа и Калиду Кулибали. Мойсес Кайседо се разписа за "Ла Три". С тази победа Сенегал се класира на осминафиналите на Световното първенство в Катар, като завърши втори в групата си с 6 точки, една зад Нидерладия, а Еквадор остава на трета позиция с 4 пункта на сметката си.

ВИЖТЕ КОЙ Е ИГРАЧ НА МАЧА ТУК!

Gulliver/GettyImages
86 снимки

Първата ситуация в мача дойде още в 3-та минута, когато Идриса Гей от Сенегал получи страхотен пас в наказателното поле, след който полузащитникът опита мощен удар, но той премина покрай дясната греда на Галиндез. Булайе Диа получи невероятно подаване малко след това, а нападателят успя да се измъкне от защитата и да стреля в далечния ъгъл на стража на Еквадор, но топката профуча покрай дясната греда и излезна в аут.

Еквадор Сенегал Катар 2022 статистика

източник: Sofascore

В 12-та минута Илиман Ндиайе от Сенегал опита късмета си от дистанция, но ударът му премина високо над вратата. Исмаила Сар се пребори добре за топката в 24-та минута и направи хубав самостоятелен пробив, навлизайки в наказателното поле, отправяйки удар с десния крак, но след получилия се рикошет, последва само корнер за Сенегал. В 37-та минута Пате Сис бе намерен в пеналтерията след центриране от пряк свободен удар, но ударът му премина над напречната греда на Еквадор.

96 снимки

В 43-та минута Исмаила Сар бе фаулиран в наказателното поле и френският съдия Клеман Тюрпен не се поколеба да отсъди дузпа за Сенегал. Именно крилото се нагърби с изпълнението и успя технично да отбележи в левия ъгъл на Галиндез, който не успя да помръдне.

Хосе Сифуентес опита удар от разстояние в 49-та минута, който бе точен, но не затрудни Едуар Менди, който спокойно улови топката. Еквадор изпълни страхотен ъглов удар в 68-та минута, при който топката бе отклонена на първа греда и тя стигна до Мойсес Кайседо, който успя на празна врата да изравни резултата.

В 70-та минута Калиду Кулибали достигна до отбита топка, след нескопосана изява в защитата на Еквадор, и успя с презицен удар с десния крак отново да даде преднина на Сенегал.

Малко след това Гонсало Плата овладя добре в наказателното поле и опита силен удар, но Едуар Менди бе перфектно позициониран и успя да спаси. В 82-та минута Булайе Диа пробва мощен удар от границата на пеналтерията, но топката профуча покрай лявата греда на вратата, пазена от Ернан Галиндес. В 88-та минута Пап Гей опита удар в наказателното поле, при който Галиндес не успя първоначално да реагира добре, но все пак улови топката от втория опит.