Състоянието на национала на САЩ Кристиан Пулишич ще се оценява ден за ден, след като той получи контузия по време на победата на неговия тим с 1:0 над Иран в груповата фаза на Световното първенство, пише агенция АП. Успехът класира американците на осминафиналите на шампионата в Катар, където ще срещнат състава на Нидерландия. Двубоят е в събота, 3 декември.

Пулишич се разписа в 38-ата минута на двубоя, отбелязвайки победния гол за САЩ, но се сблъска с вратаря на Иран Алиреза Бейранванд. Нападателят на английския Челси бе заменен в началото на второто полувреме и откаран в болница за прегледи.

От футболната федерация на САЩ обявиха, че Кристиан Пулишич е с травма на таза и се е завърнал в хотела на отбора. Във видео, публикувано в социалните мрежи от американската футболна централа, се вижда как Пулишич празнува с останалите си съотборници си след пристигането им в хотела.