Софиан Амрабат продължи изключителната си форма за Мароко, след като те превърнаха нулевото равенство в 1/8-финалите на Световното първенство в победа с дузпи с 3:0 над Испания, запазвайки си място на четвъртфиналите. Но усърдният полузащитник разкри след мача, че е трябвало да положи много усилия, за да се увери, че е готов да играе.

Той разкри след мача: "Много съм емоционален. Беше под въпрос дали ще мога да играя днес. Снощи останах до 3 сутринта с физиотерапевта, сложиха ми инжекция преди мача също. Не можех да изоставя момчетата и моите държава".

Амрабат от Фиорентина беше един от няколкото блестящи играчи в отбора на Мароко за Световното първенство. 26-годишният футболист бе ключов в халфовата линия и помогна на отбора да достигне до четвъртфиналите на турнира за първи път в историята на нацията. По този начин мароканците също станаха едва четвъртата африканска страна, която достигна последните осем на турнира.