Германия победи с 4:2 Коста Рика в изключително драматичен мач на „Ал Байт“. Победата обаче не е достатъчна за Бундестима и той завършва трети в група Е на Мондиал 2022 след Япония и Испания.

Срещата се разви изключително драматично, като Гнабри откри резултата рано-рано, но в средата на втората част „лос тикос“ отбелязаха два бързи гола и обърнаха.

Хаверц отвърна с абсолютно същото – два гола в рамките на около 10 минути за 2:3, но това нямаше как да е достатъчно за Маншафта, тъй като по същото време „сините самураи“ обърнаха „Ла Фурия Роха“. Фюлкруг оформи крайното 4:2 минута преди края.

Gulliver/GettyImages
98 снимки

Джамал Мусиала тества рефлекса на Кейлор Навас преди да са минали и 120 секунди игрово време, но стражът се справи блестящо. Отново Мусиала бе замесен в нещо интересно пет минути по-късно. Полузащитникът излъга пет човека в наказателното поле на Коста Рика и потърси пас, но никой от съотборниците му не успя да нанесе удар.

В 10-ата минута Бундестима откри. Серж Гнабри засече с глава центриране на Давид Раум отляво от броени метри, за да направи 0:1.

Германия бързо можеше да удвои - Горецка стреля с глава от идентична позиция на тази, от която Гнабри вкара, но Навас показа страхотен рефлекс.

В 34-ата минута Кейлор Навас можеше да подари гол на Маншафта, след като се намеси много неубедителон при далечен удар на Кимих. Гнабри пък можеше да отбележи втория си гол по впечатляващ начин в 39-ата. Крилото залъга играч на "лос тикос" и си освободи място за удар, но сантиметри го разделиха от целта.

Коста Рика можеше да шокира Маншафта в края на частта. Фулър излезе сам срещу Нойер след последователни нескопосани намеси на Раум и Рюдигер. Нападателят стреля силно, но вратарят се намеси.

13 минути след началото на втората част шокът на "Ал Байт" беше пълен! Йелцин Техеда наказа Бундестима, довкарвайки една топка след спасяване на Нойер при удар на Венегас.

81 снимки

Три минути след изравняването Джамал Мусиала проби в наказателното поле на Коста Рика, след което стреля, но топката се отби в левия страничен стълб на Кейлор Навас. Кимих центрира в наказателното поле две минути по-късно, а там Рюдигер засече с едно докосване, но топката отново се отби в гредата.

За абсолютен шок на "Ал Байт" "лос тикос" обърнаха. Кемпбъл центрира от фал в 70-ата минута, а в наказателното поле Уостон свали с глава за Борхес, който опита да стреля. Топката рикошира, след коетоВаргас отбеляза от броени метри - 2:1.

Германия бързо се върна в играта - Фюлкруг подаде една рикоширала топка за Хаверц, който овладя и прати топката в десния ъгъл на Навас.

Шест минути преди края на срещата Кай Хаверц направи втория пълен обрат на резултата в срещата, когато се възползва от пас на автора на първия гол Гнабри.

Никлас Фюлкруг отбеляза аз 4:2 само две минути преди изтичането на редовното време, когато от близко разстояние прати топката в мрежата на Навас, след като Сане му свали топката с гърди.

FT Коста Рика - Германия 2:4

0:1 Серж Гнабри 10`

1:1 Елцин Техеда 58`

2:1 Хуан Варгас 70`

2:2 Кай Хаверц 73`

2:3 Кай Хаверц 84`

2:4 Никлас Фюлкруг 89`

Коста Рика: Кейлор Навас, Фулър Спенс, Оскар Дуарте, Кендъл Уостън, Хуан Варгас, Браян Овиедо, Брандън Агилера, Елцин Техеда, Селсо Борхес, Джоел Кемпбъл, Йохан Венегас

Селекционер: Луис Фернандо Суарез

Германия: Мануел Нойер, Йосуа Кимих, Никлас Зюле, Антонио Рюдигер, Давид Раум, Илкай Гюндоган, Леон Горецка, Серж Гнабри, Джамал Мусиала, Лирой Сане, Томас Мюлер