Отборът на Полша победи Саудитска Арабия с 2:0 в мач от втория кръг на група “С” на световното първенство. Пьотр Желински откри резултата в 40-ата минута. В края на първото полувреме Саудитска Арабия получи дузпа, която обаче пропиля, след като Войчех Шчесни се намеси на два пъти, за да опази вратата си. Левандовски удвои преднината на "дружина полска" в 82-ата минута и оформи крайният резултат.

Gulliver/GettyImages
97 снимки

Първата по-опасна възможност пред вратата на Саудитска Арабия бе в 6-ата минута. Това се случи след добър пробив отляво, последва едно центриране. Милик атакува топката, но стражът на Саудитска Арабия излезе и я улови. В 8-ата минута Саудитска Арабия получи корнер и възможност да застраши вратата пазена от Шчесни. Последва добро центриране, но Салех Алшехри не успя да нанесе добър удар с глава, топката бе изчистена.

В 13-ата минута Саудитска Арабия бе много близо до откриване на резултата. Мохамед Канно получи топката на границата на наказателното поле и изпрати мощен удар към вратата на Полша. Войчех Шчесни успя да извади топката, която бе насочена малко под напречната греда.

Роберт Левандовски стреля с глава след изпълнение на корнер в 26-ата минута, а топката бе изчистена пред вратата от защитник на Саудитска Арабия. В 35-ата минута страхотен дълъг пас изведе Левандовски, който се справи със защитник и навлезе в наказателното поле на Саудитска Арабия. Нападателят на "дружина полска" бе затворен и той не успя да стреля. След това бе отсъдено и нарушение на поляка.

В 40-ата минута Мати Кеш прати остро подаване в накзателното поле на Саудитска Арабия, а до топката стигна Левандовски, който успя да я задържи в игра, а след това намери Пьотр Желински. Свободният Желински стреля и не остави никакъв шанс на стража Мохамед Аловайс - 1:0!

Три минути по-късно Салех Алшехри проби добре в наказателното наполяците, но след това бе съборен от Биелик. Ситуацията първоначално бе пренебрегната, но ВАР се намеси и викна съдията на монитора край тъчлинията. Дузпа за Саудитска Арабия! Салем Ал-Даусари се нагърби с отговорността да изпълни дузпата. Направи го, но изпълни разочароващо дузпата и Шчесни спаси, а топката стигна до друг футболист на Саудитска Арабия, който стреля, но отново полският вратар отби топката над вратата.

Саудитска Арабия погледна към вратата на Полша още след старта на второто полувреме. В 50-ата минута те пробиха добре отдясно, но опитът за остро подаване в наказателното поле бе избит в корнер. Ъгловият удар бе изпълнен късо и последва ново центриране, а там футболист на Саудитска Арабия опита задна ножица, но не придаде достатъчно сила и точност на топката, която излезе в аут.

В 55-ата минута дойде най-добрият шанс за футболистите в зелено. Те отново навлязоха в наказателното поле на Полша. След сериозно разбъркване и неуспешно изчистване от полски защитник, Салем Ал-Даусари имаше шанс да стреля, но Войчех Шчесни отново се намеси страхотно и спаси "дружина полска".

Саудитска Арабия определено бе по-добрият отбор във второто полувреме. В 60-ата минута и Фирас Ал-Бурайкан получи страхотен шанс да стреля. Той получи добър пас в наказателното поле, успя да се завърти и да нанесе изстрел, който обаче прелетя високо над вратата. Минута по-късно друг футболист в зелено проби отдясно в накзателното поле на поляците и бе съборен, но дузпа нямаше как да има. Секунди след това последва и ново центриране отдясно, но топката излезе в аут.

47 снимки

Първата страхотна възможност за поляците дойде в 63-ата минута, когато Милик стигна пръв до центриране в наказателното на Саудитска Арабия и стреля с глава. Топката обаче срещна гредата и излезе. Две минути по-късно Роберт Левандовски стреля от движение, но топката попадна в страничната греда и отново не влезе във вратата на Саудитска Арабия.

В 69-ата минута Войчех Шчесни се намеси за пореден път. Салем Ал-Даусари опита изстрел от сериозна дистанция, но топката попадна в ръцете на стража. В 75-ата минута  Роберт Левандовски се откъсна от защитата на Саудитска Арабия, но стражът - Мохамед Аловайс, излезе далеч напред и стигна до топката първи, за да я изчисти.

Саудитска Арабия стигна до нова страхотна възможност в 78-ата минута, когато отляво футболист проби в наказателното поле на "дружина полска" и подаде към свой съотборник. Последва удар, който мина на сантиметри от гредата на вратата пазена от Войчех Шчесни.

В 82-ата минута Роберт Левандовски открадна топката след груба грешка на защитник на Саудитска Арабия и я прати под плонжа на стража - 2:0

В последната минута на редовното време Левандовски проби и остана сам срещу вратаря. Той се опита да копне топката над стража, но той успя да я спре с тяло. След това топката отново се удари в краката на Левандовски, но излезе встрани от вратата

FT ПОЛША - САУДИТСКА АРАБИЯ 2:0

1:0 Пьотр Желински 40'

2:0 Роберт Левандовски 82'