Медиите в Германия не скриха разочароването си от развоя на четвъртфиналната елиминация за Шампионската лига между Реал Мадрид и Байерн Мюнхен. Едно от авторитетните германски издания Bild пусна заглавие: „Проклет Роналдо“.

Единствената молба на CR7 към феновете на "Бернабеу"

Португалецът изигра съществена роля при успеха на „белите“, като той отбеляза и двата гола на „Алианц Арена“ за победата с 2:1, а в реванша записа хеттрик при победата с 4:2. Двубоят на „Бернабеу“ обаче предизвика редица полемики, като имаше съмнения за засади при две от попаденията на носителя на „Златната топка“.

Пореден уникален рекорд за Роналдо

Ядът на немците не подмина и рефера на срещата Виктор Касай, който изгони и Артуро Видал през втората част.

Реал Мадрид с ново постижение за историята

„За впечатляващия резултат 4:2 съществена роля изигра съдията“, пише Süddeutsche Zeitung в спортните си страници.