Тер Стеген с повече подавания от футболистите на ПСЖ

Публикувана в 21:12 на 11 март 2017 1111 0
Марк-Андре тер Стеген<strong> източник: Gulliver/Getty Images</strong>

Марк-Андре тер Стеген източник: Gulliver/Getty Images

Вратарят на Барселона Марк-Андре тер Стеген завърши мача срещу Пари Сен Жермен от осминафиналите на Шампионската лига с повече подавания в сравнение с всеки един от футболистите на френския шампион.

Тер Стеген завърши с 28 успешни от общо 32 опита за подавания, докато лидерите по този показатели за ПСЖ са Верати и Маркиньос с по 26 успешни паса.

Тер Стеген се отличи с няколко ключови намеси. Най-важното спасяване на вратаря бе няколко минути след гола, който Единсон Кавани вкара за 1:3. След това уругваецът имаше нова възможност да отбележи своя втори гол в срещата, когато остана сам срещу германеца, но стражът спаси.

Защитниците Хавиер Масчерано и Жерард Пике имат по 72 подавания без грешка, а Серхио Бускетс - 67. Домакините приключиха великия обрат с 87% успеваемост при пасовете си срещу само 73% за парижани.