ФК Карабах се превърна в първият тим, успял да намери място в плейофите на тазгодишното издание на Шампионската лига. Тимът от Азербайджан спечели гостуването си на Шериф Тираспол с 2:1 и след 0:0 в първия мач, се класира за решителната фаза преди групите.

Карабах поведе в резултата едва в последните секунди на първата част, въпреки че преди това и двата тима пропуснаха куп добри възможности за гол. Дино Ндлуву изработи попадението за гостите, след като направи отличен пробив и с прецизен удар изведе своите напред.

Всичко в срещата бе решено в 86-ата минута, когато домакините допуснаха нов гол. Мичел успя да засече с глава центриране в наказателното поле и да направи резултата 2:0 в полза на Карабах.

В минутите до края на мача Шериф успя да върне един гол, но той се оказа крайно недостатъчен за каквото и да е било повече от почетна загуба и отпадане от турнира.